Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga belgijska: Greenyard znowu z wygraną

Liga belgijska: Greenyard znowu z wygraną

Za nami półmetek drugiej części sezonu w lidze belgijskiej. W fazie play-off, w której drużyny rywalizują o finał rozgrywek niezmiennie prowadzi Greenyard Maaseik, który w ostatniej kolejce pokonał „polski” Lindemans Aalst. Drugą lokatę zajmują siatkarze  z Roeselare, którzy również w ostatnim starciu zgarnęli komplet punktów.

Naszpikowany Polakami Lindemans na półmetku walki play-off w przedziale miejsc 1-4 nie dał zupełnie rady Greenyardowi, a spotkanie zakończyło się w trzech setach. W pierwszej odsłonie przyjezdni nie radzili sobie tak dobrze w ataku jak rywale. Dodatkowo zespół z Maaseik miał po swojej stronie dobry blok, a także zagrywkę. W kolejnej partii miejscowi spuścili trochę z tonu jeśli chodzi o atak, ale jednak to cały czas goście popełniali trochę więcej błędów i tym przegrali tę część meczu. W secie zamykającym tę rywalizację Greenyard ponownie niepodzielnie rządził w ataku i choć Lindemans ograniczył pomyłki, to jednak nie kończył swoich akcji należycie, co w kontrze wykorzystywali siatkarze miejscowych, wygrywając całe spotkanie w minimalnej liczbie setów. W ich szeregach w tym spotkaniu nie miał okazji pokazać się Robert Wójcik. Po drugiej stronie siatki zagrali wszyscy Polacy, choć nie każdy w pełnym wymiarze, a ich zdobycze punktowe nie były imponujące. Patryk Strzeżek pojawił się w drugiej partii i w czasie swojego pobytu na boisku nie skończył dwóch ataków. Adrian Staszewski skończył trzy z dziesięciu akcji, a rozgrywający Jan Firlej udanie zagrał z drugiej piłki raz – na cztery próby. Janusz Górski zdobył sześć punktów, wszystkie atakiem, w którym zanotował 40% skuteczności. Najlepszy na boisku po stronie gości był Fredric Gustavsson, zdobywca 20 punktów. W ekipie Greenyard najczęściej punktował Jolan Cox (17 razy), jak zawsze wspierał go Jelte Maan (13 punktów). Okazja do rewanżu nadejdzie już w najbliższej kolejce. Zespół z Maaseik jest obecnie liderem zestawienia, a za nim z dwupunktową stratą znajdują się siatkarze Knack Roeselare, którzy w ostatnim meczu także wygrali w trzech setach z Par-Ky Menen. W tym starciu tylko pierwszy set był w miarę wyrównany, w dwóch kolejnych goście kontrolowali grę na boisku.

W rywalizacji o miejsca 5-8 pierwszą wygraną odnieśli siatkarze Caruur Volley Gent, którzy pokonali VBC Waremme, choć i tak po tym spotkaniu nie opuścili ostatniego miejsca w tabeli. W starciu dwóch najlepszych drużyn tego zestawienia BDO Haasrode Leuven pokonał za trzy punkty Tectum Achel i zepchnął go z pozycji lidera. Zespół gości otworzył mecz wygranym setem, ale następne trzy partie padły łupem gospodarzy z Leuven.