Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

W lidze włoskiej przerwa nawet w treningach

fot. fivb-org

– Wziąłem parę rzeczy z siłowni do domu, ale to nie to samo, co normalne treningi. Mamy od nich przerwę na 7-10 dni – mówi serwisowi sport.pl Mateusz Bieniek, siatkarz włoskiego Lube Civitanova. – Weekend mamy wolny, w poniedziałek mają być podjęte kolejne decyzje – informuje Agnieszka Kąkolewska ze Scandicci.

Region Marche, w którym mieszka Bieniek, znajduje się około 400 km od Mediolanu, stolicy Lombardii, która jest epicentrum koronawirusa we Włoszech. Mimo to szefowie najlepszego włoskiego klubu siatkarskiego postanowili zalecić swoim zawodnikom izolację.Nic nie wiem o śmiertelnych ofiarach koronawirusa w regionie, ale wzrosła liczba zachorowań. Klub chce, żebyśmy siedzieli w domach i wychodzili tylko po zakupy, gdy naprawdę jest taka potrzeba – mówi Bieniek.

We wtorek środkowy reprezentacji Polski opowiadał serwisowi sport.pl, że choć rozgrywki ligi włoskiej zostały zawieszone co najmniej do 3 kwietnia, to jego klub normalnie trenuje. – Od czwartku mamy przerwę w treningach na 7-10 dni – mówi Bieniek teraz.

Ostatni trening Lube odbył się w czwartek rano, w siłowni. Po informacji, że wszystkie zajęcia zostają odwołane na co najmniej tydzień reprezentant Polski wziął trochę sprzętu, żeby mógł utrzymywać formę w domu.

Cały tekst Łukasza Jachimiaka w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved