Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Leszek Mazur: Chłopaki byli ze sobą na dobre i na złe

Leszek Mazur: Chłopaki byli ze sobą na dobre i na złe

fot. Aleksandra Twardowska

Gwardia Wrocław przegrała z Exact Systems Norwidem Częstochowa, przez co wrocławianom pozostała gra o 7. miejsce. – Ten mecz ma całkiem inny ładunek emocjonalny niż walka o te najwyższe cele. Zagraliśmy na tym poziomie, na którym aktualnie jesteśmy. Graliśmy do końca, walczyliśmy. Niestety dwie piłki, jeden niefortunny, wręcz głupi błąd spowodował, że przegrywamy tego tie-breaka i mecz – stwierdził po meczu Leszek Mazur, szkoleniowiec gwardzistów.

Gwardia Wrocław w Częstochowie, podobnie jak kilka dni wcześniej we własnej hali po tie-breaku przegrała z Exact Systems Norwidem Częstochowa 2:3. – Ten mecz był znowu falujący, szarpany. Raz lepiej graliśmy my, raz Norwid. Końcówka tego tie-breaka, to był obraz całego tego meczu. Głupie błędy, które nam się przytrafiały w trakcie, darmowe piłki przebijane czy atakowane w aut. Niestety nie wykorzystaliśmy tego i przegraliśmy ten mecz. Będziemy grali o siódme miejsce – stwierdził po meczu trener Leszek Mazur. – Myślę, że chłopaki zostawili serce na boisku. Oczywiście to nie jest taki sam poziom emocji, kiedy gra się o medale a kiedy gra się o miejsca 5-8. Ten mecz ma całkiem inny ładunek emocjonalny niż walka o te najwyższe cele. Zagraliśmy na tym poziomie, na którym aktualnie jesteśmy. Graliśmy do końca, walczyliśmy. Niestety dwie piłki, jeden niefortunny, wręcz głupi błąd spowodował, że przegrywamy tego tie-breaka i mecz – dodał.Wrocławianie zastąpili w I lidze TSV Sanok. Przed sezonem zespół przeszedł gruntowną przebudowę. W trakcie rozgrywek drużyna z Wrocławia kilkukrotnie pokonała wyżej notowanych rywali. – Wracamy do I ligi po 10 latach. Szczerze mówiąc nikt na początku sezonu nie przewidywał, co może się wydarzyć, ale myślę, że graliśmy bardzo dobrze, sprawiliśmy niejedną niespodziankę. Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć z każdym, że potrafimy wygrywać z tymi najlepszymi. To był na pewno dobry sezon, szczególnie po takiej długiej przerwie w tej klasie rozgrywkowej. On był oczywiście też pełen zawirowań. Najpierw problemy z halą, później zmiana na stanowisku trenera. Było wiele takich rzeczy, których nie mogliśmy się wcześniej spodziewać. Ale one się wydarzyły, musieliśmy przyjąć to, co jest i walczyć z tym, co mamy. Sezon oceniam mimo wszystko jako dobry. Na pewno duże doświadczenie zarówno dla mnie, dla sztabu jak i zawodników. Myślę, że to był fajny sezon – podsumował trener Mazur.

Obserwując poczynania Gwardii Wrocław widać było, że siatkarze stworzyli kolektyw. – To jest głównie zasługa chłopaków. Oni bardzo się z sobą zżyli i stworzyli ten kolektyw. Takiej wspólnoty nie tworzy się wyłącznie na treningu, ale poza nim, w różnych codziennych sytuacjach. Myślę, że chłopaki byli ze sobą na dobre i na złe. Pozostają nam te dwa czy trzy ostatnie mecze o miejsce. Będziemy jeszcze walczyć, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik – podkreślił szkoleniowiec Gwardii.

Część zespołów na zapleczu PlusLigi zakończyła już sezon, niebawem do tego grona dołączy również Gwardia. – Mieliśmy kilku nowych graczy, którzy weszli i dobrze dopasowali się do tego zespołu. Ciężko jest wyrokować teraz, co będzie w przyszłym sezonie. Przede wszystkim jakie będą cele postawione przez klub na przyszłe rozgrywki, bo to oczywiście od tego zależy. Jeśli nasze aspiracje będą plusligowe, to na pewno wtedy będziemy musieli poszukać wzmocnień, dołożyć kogoś do tego składu. Jeżeli celem pozostanie walka o medale, to będziemy myśleć inaczej. Jednak ciężko to określić. Na razie przyszłość niech zostanie zagadką – stwierdził z uśmiechem. – Niech ten sezon się skończy, wtedy usiądziemy do stołu, podsumujemy sobie to i będziemy decydować o przyszłości. Jak będzie? Na dziś jest zbyt wiele niewiadomych, żeby cokolwiek powiedzieć – dodał, mówiąc o najbliższej przyszłości Leszek Mazur.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved