Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Leszek Mazur: Był to mecz walki

Leszek Mazur: Był to mecz walki

KS Gwardia Wrocław pokonała STS Olimpię Sulęcin 3:2 w meczu 21. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. – W tie-breaku pokazaliśmy jednak charakter i naszą dużą wolę walki – powiedział Leszek Mazur, drugi trener wrocławskiej drużyny.

Za drużyną z Dolnego Śląska bardzo zacięty, pięciosetowy bój z sulęcinianami. Szala zwycięstwa przechylała się to na stronę gospodarzy, a chwilę później gości. W tie-breaku, który również był wyrównany więcej spokoju zachowali wrocławianie i to oni dopisali do swojego konta dwa punkty. – To było bardzo wyrównane spotkanie, o czym świadczy końcowy wynik. Był to na pewno mecz walki. Zespół z Sulęcina w pierwszych dwóch setach grał bardzo dobrze w ataku, popełniał niewiele błędów, a pojedyncze akcje decydowały o zwycięstwie. Nam początkowo brakowało trochę cierpliwości w ataku oraz na zagrywce. Z biegiem czasu popełniliśmy jednak coraz mniej błędów. Kiedy wydawało się, że mecz był już pod naszą kontrolą, seria zagrywek Mateusza Lindy w czwartym secie spowodowała, że o wszystkim decydował tie-break – powiedział Leszek Mazur, drugi trener Gwardii Wrocław.

W sobotnim meczu bardzo dobrą zmianę dał Łukasz Lubaczewski. – W tie-breaku pokazaliśmy jednak charakter i naszą dużą wolę walki. Należy podkreślić, że dobrą zmianę dał Łukasz Lubaczewski, który zmienił Maćka Naliwajko w trudnym momencie – podkreślił szkoleniowiec. – Łukasz utrzymał przyjęcie i dołożył kilka bardzo ważnych punktów w ataku i zagrywce. Dodatkowo popisał się paroma efektownymi obronami – dodał na koniec.

Gwardziści kolejny ligowy mecz również rozegrają na wyjeździe. 2 lutego zmierzą się z UKS-em Mickiewiczem Kluczbork.

źródło: 1liga.pls.pl