Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Leszek Hudziak: Ta drużyna jest dojrzała

Leszek Hudziak: Ta drużyna jest dojrzała

Pierwszoligowcy rozgrywają kolejne sparingi przed zbliżającym się sezonem. W sobotę 15 września Exact Systems Norwid Częstochowa podejmował MCKiS Jaworzno. Mecz zakończył się remisem 2:2. – Cieszę się z tego, że udało się ugrać dwa sety. Tutaj wielkie brawa dla chłopaków. Widać, że ta drużyna jest dojrzała siatkarsko, co pokazał ten wynik. Chłopaki wszystkie nieprzyjemne sytuacje potrafili wyrzucić z głowy – powiedział po sparingu Leszek Hudziak.

Drużyny I ligi mężczyzn są na ostatniej prostej przed rozpoczęciem sezonu I ligi mężczyzn. Do inauguracji dojdzie w ostatni tydzień września. Jeszcze w sierpniu drużyny rozpoczęły grę w meczach towarzyskich. Exact Systems Norwid Częstochowa rozegrał już sześć sparingów, z czego połowę zremisował. W sobotę we własnej hali częstochowianie podejmowali beniaminka z Jaworzna, z którym zremisowali 2:2. – Przede wszystkim trzeba zaznaczyć to, że w piątek Damian Kogut na treningu doznał kontuzji i graliśmy z jednym przyjmującym (Łukaszem Łapszyńskim – przyp. red.), rolę drugiego musiał przejąć Arek Żakieta. Chcieliśmy w tym meczu sprawdzić, jak drużyna zagra w takim nowym, zaskakującym dla nich ustawieniu. Kontuzje w czasie sezonu na pewno będą się zdarzać, a nie chcieliśmy odwoływać tego sparingu. Cieszę się z tego, że udało się ugrać dwa sety. Tutaj wielkie brawa dla chłopaków. Widać, że ta drużyna jest dojrzała siatkarsko, co pokazał ten wynik. Chłopaki wszystkie nieprzyjemne sytuacje potrafili wyrzucić z głowy – skomentował po meczu Leszek Hudziak, drugi trener Norwida

Drużyny nie omijają kontuzje. Oprócz kontuzjowanego w piątek Damiana Koguta z treningów w ostatnim czasie wyłączony był inny przyjmujący – Artur Sługocki. Dopiero w ostatnim sparingu na część czwartego seta na boisko wszedł Krzysztof Modzelewski. – Akurat pech chciał tak, że i Krzysztof Modzelewski, i Artur Sługocki doznali kontuzji i niestety mogliśmy skorzystać w tym meczu tylko z Krzyśka, jednak on wchodził jedynie do linii defensywnej – powiedział szkoleniowiec.

Do rozpoczęcia sezonu coraz mniej czasu. Na tydzień przed startem ligi częstochowianie będą organizatorem turnieju. W dniach 21–22 września obok Norwida kibice będą mogli obejrzeć grę KPS-u Siedlce, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Mickiewicza Kluczbork. – Będzie to nasz ostatni test, myślę, że najważniejszy. Te wszystkie mecze sparingowe, które graliśmy, dały nam dużo informacji, gdzie jeszcze popełniamy błędy indywidualne, taktyczne. Turniej pokaże nam, czy udało się to wyeliminować – zakończył trener Hudziak.