Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Leszek Hudziak: Aby wygrać, potrzebujemy wszystkich ogniw

Leszek Hudziak: Aby wygrać, potrzebujemy wszystkich ogniw

fot. KS Norwid Częstochowa

– Nie rozdzielamy spotkań, które mamy wygrać, a które nie. Tak też traktujemy te dwa spotkania, które są przed nami oraz kolejne, które pozostały do końca ligi  – powiedział drugi szkoleniowiec Exact Systems Norwida Częstochowa, który walczy o byt w Krispol I lidze.

– Należy pamiętać, iż BBTS Bielsko-Biała to bardzo dobry i doświadczony zespół, aspirujący do gry w przyszłym sezonie w PlusLidze. Mieliśmy doskonałą świadomość, iż nie jesteśmy faworytem tego spotkania, lecz wiedzieliśmy również, że potrzebujemy punktów jak tlenu – dodał trener.– Pierwsza partia spotkania ułożyła się doskonale po naszej myśli. Drużynowo mieliśmy 57% w ataku. Odrzucająca zagrywka, plus błędy rywali pozwoliły nam wygrać pierwszego seta. Druga partia to był pojedynek niemalże bezbłędnych dwóch drużyn i tutaj zaważyła skuteczność ataku. Mimo to, iż graliśmy na skuteczności 67% nasz rywal osiągną wynik 76%. W trzecim i czwartym secie zabrakło nam prawego skrzydła. Dodatkowo wkradły się niewymuszone błędy, typu dotknięcie siatki itd. Musimy pamiętać, iż nie mamy w zespole tzw. „gwiazd”. Jesteśmy drużyną, która aby wygrać potrzebuje wszystkich ogniw, wtedy z każdym jesteśmy w stanie powalczyć o punkty.

Przed wami bardzo ważne dwa spotkania wyjazdowe z SMS PZPS I Spała oraz KPS-em Siedlce. Oba kluczowe dla końcowego układu tabeli. Jakie nastroje panują w drużynie przed tymi pojedynkami?

– Dwa tygodnie, które są przed nami mogą być kluczowe dla końcowego układu tabeli. Nie trzeba dodatkowo motywować zawodników, ponieważ sami to robią doskonale między sobą. Nie ma mowy o rozluźnieniu. Jeśli chodzi o treningi i przygotowanie taktyczne, podchodzimy do tych spotkań tak jak do każdego innego meczu.

Wydaje się, że dwie wygrane i minimum pięć punktów, to warunek konieczny, aby z optymizmem patrzeć w przyszłość? Jaki macie plany i cele na te dwa spotkania?

– Do każdego spotkania podchodzimy profesjonalnie z myślą o wygraniu. Nie rozdzielamy spotkań, które mamy wygrać, a które nie. Tak też traktujemy te dwa spotkania, które są przed nami oraz kolejne, które pozostały do końca ligi.

Z jednej strony pojedynki te muszą zostać przez was wygrane, ale w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie wygraliście. Dlaczego u siebie potraficie walczyćjak równy z równym, z najlepszymi, a na wyjeździe drużyna traci na jakości?

–  Przede wszystkim w meczach, jako gospodarze doskonale wykorzystujemy atut własnej hali, a dokładnie chodzi o zagrywkę. Potrafimy w kluczowych momentach właśnie tym elementem zbudować przewagę w meczu i wygrać spotkanie. Rozmawiając z innymi trenerami okazuje się, że przed meczami z nami, na swoich treningach poświęcają bardzo dużo czasu na ćwiczenie elementów przyjęcia zagrywki.

SMS PZPS I to czerwona latarnia, jednak ma chyba jakieś mocne strony? Na co trzeba uważać grając z tak młodym zespołem?

– Bardziej pasuje do nich termin „młode wilki”. To już nie jest zespół z jakim graliśmy w pierwszej rundzie. Z każdym spotkaniem zdobywają coś czego w tzw. „sklepie nie kupisz”, czyli doświadczenie. Porównując pierwszy ich mecz w lidze, a ostatni nie ma co się oszukiwać, zrobili ogromny postęp, co odbija się na wygranych setach np. z Nysą, Lechią Tomaszów, czy BBTS Bielsko Biała. SMS zdobył tylko cztery punkty, ale w żadnym wypadku nie możemy go lekceważyć i musimy do tego spotkania podejść w pełni skoncentrowanym.

Jak współpracuje ci się z trenerem Piotrem Lebiodą? Posiada on spore doświadczenie trenerskie, które powinno procentować w najważniejszych pojedynkach.

Z trenerem Piotrem Lebiodą współpracuje mi się doskonale. Po przejęciu zespołu trener Piotr Lebioda przeprowadził ze mną rozmowę i wspólnie ustaliliśmy plan pracy oraz to czego będzie oczekiwał od mojej osoby. Trener posiada spore doświadczenie, prowadził m.in. zespół Gwardii Wrocław, więc trzymam kciuki i staram się mu pomóc jak tylko mogę, aby utrzymać zespół w 1. Lidze. Chciałem z tego miejsca również podziękować trenerowi Tomkowi Wasilkowskiemu, który przekazał mi sporą wiedzę na temat siatkówki, a którą wykorzystuje na co dzień w mojej pracy. Trener Tomek to doskonały specjalista, życzę mu powodzenia w dalszej karierze.

źródło: Biuro Prasowe Exact Systems Norwid Częstochowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved