Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Leszek Dejewski: Przede wszystkim musimy grać swoje

fot. Aleksandra Twardowska

W 4. kolejce PlusLigi siatkarzy Jastrzębskiego Węgla czeka wyjazd do Sosnowca, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna MKS-u Będzin. – Trzeba wywieźć z Sosnowca jak najlepszy rezultat. Musimy po prostu grać swoje. Jeśli spełnimy ten warunek, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym – mówi drugi trener jastrzębian, Leszek Dejewski.

Zespół dowodzony przez trenera Ferdinando de Giorgiego ma już za sobą inaugurację sezonu przed własną publicznością, w której lepsi okazali się rywale – naszpikowana gwiazdami ekipa Stoczni Szczecin. Jastrzębianie przegrali z nią 0:3. – Inauguracja sezonu w jastrzębskiej hali nam nie wyszła, chociaż zagraliśmy dobry mecz. Jednak rywal okazał się bardziej doświadczony od nas. W każdym secie mieliśmy swoją szansę, której nie potrafiliśmy do końca wykorzystać. Szkoda, bo przyszło dużo kibiców i uciekły nam punkty. Jak chcemy walczyć o najwyższe cele, to nie można gubić punktów przed własną publicznością. Zespół nie jest jeszcze w idealnej dyspozycji, cały czas się „dociera”. Trzeba mieć nadzieję, że to wszystko będzie lepiej wyglądało – uważa Leszek Dejewski, asystent Ferdinando de Giorgiego.Teraz  zespół z Jastrzębia Zdroju ma czas na spokojną pracę. Przerwa pomiędzy meczem ze Stocznią a najbliższą konfrontacją z MKS-em Będzin wynosi osiem dni.  – Dla nas każdy trening jest ważny, bo dotąd nie mieliśmy wielu okazji do tego, by potrenować w pełnym składzie. Wierzę, że dzięki temu będziemy grali coraz lepiej, a przede wszystkim skuteczniej – mówi drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Najbliżsi przeciwnicy jastrzębian nie zdołali jeszcze zapunktować w tym sezonie. Czy w takim razie jest to dobry rywal na przełamanie po Stoczni? – W tym roku nie ma w lidze „dobrych” rywali – stwierdza Leszek Dejewski. – Przed nami trzeci w tym sezonie mecz wyjazdowy w trudnej hali i musimy od początku skoncentrować się na tym, by zagrać tak jak w Radomiu. Dobrze, że po tym spotkaniu będziemy mieli już za sobą grę na tych starszych obiektach, które dziś w lidze należą raczej do rzadkości. Trzeba wywieźć z Sosnowca jak najlepszy rezultat. Musimy po prostu grać swoje. Jeśli spełnimy ten warunek, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym – przekonuje siatkarska legenda klubu z Jastrzębia-Zdroju.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved