Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Lemańczyk zostaje w DPD Legionovii, Damaske odchodzi

Lemańczyk zostaje w DPD Legionovii, Damaske odchodzi

fot. Michał Szymański

Po tym, jak DPD Legionovia Legionowo poinformowała, że w klubie na dłużej zostają trenerzy Alessandro Chiappini i Maciej Juszt oraz rozgrywająca Alicja Grabka, teraz kontrakt z ekipą DPD Legionovii przedłużyła grająca na pozycji libero kapitan Izabela Lemańczyk. Jednocześnie szeregi zespołu zdecydowała się opuścić Magdalena Damaske.

Izabela Lemańczyk dołączyła do DPD Legionovii Legionowo przed startem ostatniego, jakże wyjątkowego dla tego klubu sezonu, zakończonego w LSK miejscem tuż za podium. Na przestrzeni całych rozgrywek prezentowała wysoką, równą formę, która znalazła uznanie w oczach kibiców i specjalistów.29-letnia libero to również bardzo ważna dla zespołu postać w klubowej szatni. Dowodem tego jest fakt, iż to właśnie ona – nietypowo dla swojej pozycji na boisku – została wybrana na kapitana ekipy. – Bardzo się cieszę, że zostaję w Legionowie – powiedziała zawodniczka – W ostatnim sezonie wykonaliśmy z zespołem fantastyczną pracę, którą teraz będziemy kontynuować. W DPD Arenie Legionowo panuje wspaniała atmosfera, czuję się tu prawie jak w domu – dodała.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Iza zostaje z nami po tym świetnym sezonie– stwierdził z kolei trener Alessandro Chiappini – To doświadczona zawodniczka i jej rola w zespole będzie szalenie istotna – powiedział.

Na zmianę barw klubowych przed rozpoczęciem nowej ligowej kampanii zdecydowała się z kolei Magdalena Damaske, która w legionowskim zespole spędziła ostatnie trzy sezony.  – Dziękuję całemu klubowi, zespołowi i kibicom za wspaniałe trzy lata w Legionowie – powiedziała zawodniczka. – Czułam się tu zdecydowanie jak w domu i mam wielką nadzieję, że jeszcze tu wrócę. Tymczasem, trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia wkrótce! – dodała.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: dpd.legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved