Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Legionovia ponownie mistrzem Polski juniorek

Legionovia ponownie mistrzem Polski juniorek

fot. Ryszard Glapiak - LTS Legionovia Legionowo

W Dębicy zakończył się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek. Po tytuł i złote medale po raz czwarty z rzędu sięgnęły siatkarki Legionovii Legionowo. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka pokonały w finale 3:0 Impel Wrocław. Brązowe medale odebrały zawodniczki SMS-u Police, które w decydującym spotkaniu wygrały 3:0 z SAN-Pajdą Jarosław.

Po zaciętych półfinałach przyszedł moment na mecze decydujące o podziale medali. Jako pierwsze na parkiet wyszły siatkarki z Polic i Jarosławia. Pierwszy set zapowiadał wyrównaną walkę, ale był też pełen błędów z obu stron, ponieważ obie strony były świadome rangi tego spotkania. Początkowo przeważały zawodniczki SAN-Pajdy Jarosław, utrzymując przez długi czas 2-3 oczka przewagi nad policzankami, na prawym skrzydle nie do zatrzymania była Weronika Sobiczewska. Legionowianki przebudziły się dopiero w samej końcówce premierowej odsłony, doprowadzając do walki na przewagi. Zawodniczki prowadzone przez trenera Piotra Pajdę nie postawiły kropki nad i, nie funkcjonował ich blok, z kolei rywalki po ataku Magdaleny Stysiak przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (28:26). Taki obrót spraw zdecydowanie dodał skrzydeł siatkarkom Wojciecha Kaszy. Świetnie spisywały się Oliwia Bałuk oraz właśnie Stysiak i to te siatkarki były motorem napędowym SMS-u. Poderwać koleżanki próbowała jeszcze Julia Serowiecka, ale przewaga zawodniczek z Polic była już nie do odrobienia (25:16). W secie ostatniej szansy policzanki popełniły tylko trzy błędy i przypieczętowały triumf oraz zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski juniorek (25:19).o 3. miejsce:
SMS Police – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0
(28:26, 25:16, 25:19)

Składy zespołów:
SMS: Szczotkiewicz, Stysiak (20), Wawrzoła (4), Bałuk (22), Kobus (2), Szperlak (7), Drosdowska (libero) oraz Piszcz (3)
MKS: Makarowska (1), Litawa (3), Sobiczewska (11), Ciurko (4), Serowiecka (5), Filipek (7), Machowska (libero) oraz Michalska (5), Klekot, Magierowska, Lubas i Wisz (1)

Wielki finał miał być wisienką na torcie, bo po jednej stronie siatki stanęły obrończynie tytułu, a po drugiej zespół mający w swoim składzie najwięcej zawodniczek występujących w LSK. Początkowo dominowały podopieczne Wojciecha Lalka (8:3), które bardzo dobrze spisywały się w przyjęciu i trudno było je tego dnia zaskoczyć zagrywką. Zgodnie z przewidywaniami w ataku po stronie wrocławianek brylowała Julia Szczurowska, która spisywała się świetnie, ale nie miała swojej odpowiedniczki na drugim skrzydle, co bardzo komplikowało zadanie rozgrywającej Impelek, Magdalenie Antoniak. Gra legionowianek była znacznie lepiej zbilansowana, do Zuzanny Góreckiej trafiało co prawda najwięcej piłek, ale również Magdalena Orlicka czy środkowa Aleksandra Gryka stanowiły duże zagrożenie dla rywalek. Być może właśnie to przesądziło o tym, że minimalnie lepsze w końcówce pierwszego seta okazały się obrończynie tytułu (25:23).

Znacznie gorzej w wykonaniu wrocławianek wyglądał set numer dwa. Wesprzeć Szczurowską coraz wydatniej starała się Sandra Świętoń, ale jej z kolei brakowało skuteczności, dodatkowo w bloku nie do przejścia była Gryka. Wrocławianki wykonały w tej partii tylko 6 punktowych ataków, co oddaje też postawę siatkarek LTS-u w obronie. Po 48 minutach było już 2:0 (25:14).

Trzeci set to powrót do walki punkt za punkt. Więcej błędów zaczęły popełniać legionowianki, w boisko nie mogła „wstrzelić” się Orlicka, swoją szansę otrzymały więc wrocławianki (15:16). W drugiej części seta więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki LTS-u i ponownie to właśnie ich wyrównany skład okazał się największą bronią w rękach Mileny Montowskiej. Legionowianki po raz czwarty z rzędu stanęły więc na najwyższym stopniu mistrzostw Polski juniorek (25:22).

FINAŁ:
LTS Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 3:0
(25:23, 25:14, 25:22)

Składy zespołów:
Legionovia: Niderla (6), Orlicka (9), Dąbrowska (5), Montowska (1), Górecka (12), Gryka (16), Ciejka (libero) oraz Orzoł (2), Trzeciak (libero), Rojecka i Zaborowska (3)
Impel: Flendrich (4), Szczurowska (20), Świętoń (7), Antoniak, Ociepa (3), Kurjata (5), Dutkiewicz (libero) oraz Pancewicz (libero), Marcyjanik, Dopieralska, Natanek, Romaniuk (1) i Hyży

Nagrody indywidualne:

najlepsza blokująca: Aleksandra Gryka (Legionovia)
najlepsza zagrywająca: Oliwia Bałuk (SMS Police)
najlepsza rozgrywająca: Gabriela Makarowska (SAN-Pajda Jarosław)
najlepsza atakująca: Magdalena Stysiak (SMS Police)
najlepsza libero: Karolina Pancewicz (Impel Wrocław)
MVP turnieju: Zuzanna Górecka (Legionovia)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Polski juniorek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved