Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Lechia Tomaszów Mazowiecki kompletuje skład

Lechia Tomaszów Mazowiecki kompletuje skład

fot. Indykpol AZS Olsztyn

Lechia Tomaszów Mazowiecki rozpoczęła oficjalnie informować o tym, kto będzie reprezentował barwy tomaszowian w nadchodzącym sezonie. Pierwszym transferem do zespołu jest atakujący Mateusz Kańczok, który ostatni sezon spędził w olsztyńskim AZS-ie.

Włodarze Lechii Tomaszów Mazowiecki długo nie podawali żadnych oficjalnych informacji o tym, kto będzie reprezentował zespół w kolejnym sezonie na zapleczu PlusLigi. Dopiero na początku lipca za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnano sześciu siatkarzy, połowa z nich znalazła już nowych pracodawców. Czwarty zespół poprzedniego sezonu I ligi opuścili Paweł Rusin (LUK Politechnika Lublin), Adrian Mihułka (Gwardia Wrocław), Wiktor Musiał (GKS Katowice), Adam Sobolewski, Michał Lechowski i Kacper Rebzda. Oficjalnie ogłoszono również przedłużenie kontraktu z kapitanem i rozgrywającym tomaszowian – Bartłomiejem Nerojem.Pierwszym oficjalnie ogłoszonym nowym nabytkiem Lechii został Mateusz Kańczok. Atakujący ostatnie dwa sezony spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. – Zbyt długi czas przebywam w kwadracie i chciałbym znaleźć klub, w którym regularnie będę występował na parkiecie w pełnym wymiarze. Na ten moment jestem w trakcie poszukiwań nowego klubu – mówił w marcu na łamach oficjalnej strony olsztynian Kańczok. Siatkarz urodził się w Rybniku, swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Jastrzębskim Węglu. W swoim siatkarskim CV ma również występy w MOS-ie Wola Warszawa.

W lokalnych mediach pojawiły się nazwiska kolejnych zawodników, którzy mają wzmocnić klub z Tomaszowa Mazowieckiego. Po rocznej przerwie do Lechii mają wrócić Dawid Ogórek i Adam Kącki. Libero występował w GKS-ie Katowice, natomiast przyjmujący zbierał doświadczenie w drugoligowym zespole z Wałbrzycha. Nowymi twarzami w zespole, który w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce, mają być natomiast środkowy Patryk Akala, atakujący Paweł Stabrawa oraz Karol Rawiak, który do I ligi wraca po roku spędzonym we Włoszech. Przyjmujący ostatni sezon spędził w Globo Banca Sora, do której przeniósł się ze Stali Nysa.

Czwarty zespół poprzedniego sezonu nadal ma prowadzić Bartłomiej Rebzda. Z zespołem pożegnał się jego asystent Jacek Wieczorek. Kolejny sezon w Tomaszowie Mazowieckim spędzą oprócz kapitana również rozgrywający Krzysztof Pigłowski, przyjmujący Michał Błoński i Kamil Gutowski oraz środkowi Przemysław Toma, Adam Miniak oraz Bartłomiej Janus. Drużyna przygotowania do kolejnego sezonu ma zacząć 22 lipca. Nie wiadomo jednak, w jakiej hali Lechia będzie rozgrywała swoje spotkania.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, tomaszowmazowiecki.naszeniasto.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved