Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Lechia Tomaszów Mazowiecki i Olimpia Sulęcin z awansem do I ligi!

Lechia Tomaszów Mazowiecki i Olimpia Sulęcin z awansem do I ligi!

W Andrychowie zakończyła się rywalizacja w turnieju o awans do I ligi siatkarzy. O dwa premiowane miejsca walczyły w ostatnim dniu cztery zespoły. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki mierzyła się z Karpatami Krosno, a w drugim spotkaniu MKS Andrychów walczył z Olimpią Sulęcin. Jako pierwsza awans do zaplecza PlusLigi wywalczyła drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego. W drugim spotkaniu Olimpia Sulęcin okazała się lepsza od MKS-u Andrychów.

Siatkarze KS-u Lechii Tomaszów Mazowiecki zajęli pierwsze miejsce i w bezpośredniej potyczce o awans do I ligi zagrali z Karpatami Krosno, które uplasowało się na drugiej lokacie w grupie B. Faworytem starcia była ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego i już w premierowej odsłonie potwierdziła swoje pierwszoligowe aspiracje. Drużyna Lechii pewnie zapisała na swoim koncie pierwszą partię, wygrywając ją aż 25:13. W kolejnym secie zespół z Podkarpacia postawił rywalom trudniejsze warunki, jednak na przestrzeni praktycznie całej części tego spotkania o kilka oczek lepsi byli gracze Lechii i pewnie dowieźli swoją przewagę do końca, pokonując przeciwników 25:18. W secie ostatniej szansy dla Karpat Krosno przez chwilę gra była w miarę wyrównana, jednak nieprzerwanie na prowadzeniu utrzymywali się siatkarze dyrygowani przez doświadczonego rozgrywającego, Bartłomieja Neroja. Przewaga leżała cały czas po ich stronie, Lechii nie zdarzały się większe przestoje, co wystarczyło, aby zakończyć pojedynek w trzech partiach (25:19). Tym samym KS Lechia Tomaszów Mazowiecki jako pierwsza mogła cieszyć się z awansu do I ligi mężczyzn.

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Karpaty Krosno 3:0
(25:13, 25:18, 25:19)

W drugim spotkaniu, którego stawką był awans do I ligi mężczyzn, zmierzyły się ze sobą gospodarz turnieju finałowego, MKS Andrychów, oraz Olimpia Sulęcin. W mecz o wiele lepiej weszli gracze z Sulęcina, którzy w premierowej odsłonie nie dali szans rywalom z Andrychowa, pewnie pokonując ich 25:18. W kolejnej partii role się odwróciły i ton boiskowym wydarzeniom nadawali andrychowianie. To oni lepiej sobie radzili i zrewanżowali się przeciwnikom, pokonując ich w takim samym stosunku, 25:18. MKS nie był jednak w stanie utrzymać swojego dobrego poziomu w secie numer trzy, a do swojej gry z premierowej partii powrócili przedstawiciele Olimpii i po raz kolejny pokonując gospodarzy turnieju 25:18, prowadzili w całym spotkaniu 2:1. Czwarta część spotkania także padła łupem drużyny z Sulęcina, która nie pozwoliła sobie na dekoncentrację i dzięki zwycięstwu 25:20 zakończyła całe spotkanie w czterech setach, ciesząc się jednocześnie z awansu do I ligi.

MKS Andrychów – Olimpia Sulęcin 1:3
(18:25, 25:18, 18:25, 20:25)