Strona Główna > Aktualności > LE M: Grzegorz Ryś sprawcą niespodzianki ostatniego dnia turnieju

LE M: Grzegorz Ryś sprawcą niespodzianki ostatniego dnia turnieju

W ostatnim dniu turnieju grupy B Ligi Europejskiej mężczyzn rozgrywanym w ukraińskim Iwanofrankowsku doszło do sporej niespodzianki. Zespół Izraela po dwóch porażkach wygrał z niepokonaną dotąd reprezentacją Danii. W drugim meczu Ukraińcy pokonali Węgrów.

Mecz niepokonanych dotąd Duńczyków z zespołem Izraela, który przegrał dwa swoje pierwsze mecze, rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Podopieczni trenera Mikaela Trolle szybko osiągnęli przewagę i nie pozwalali siatkarzom Izraela na zbyt dużo. W pewnym momencie prowadzili już 21:12 i ostatecznie pewnie wygrali pierwszego seta do 18. Również w drugim secie Dania prowadziła na początku 8:5, ale podopieczni polskiego szkoleniowca Grzegorza Rysia odrobili straty i wyszli na prowadzenie. W końcówce prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ostatecznie górą byli siatkarze Izraela, którzy wygrali do 22, wyrównując stan spotkania.

Podrażnieni Duńczycy na pierwszej przerwie technicznej trzeciego seta prowadzili jednym punktem, ale powiększali swoją przewagę, a po chwili prowadzili już 16:12 i nic nie zapowiadało niespodzianki. Izraelczycy jednak znów odrobili straty, wyszli na prowadzenie 21:20 i ku zaskoczeniu rywali wygrali do 23. Po wyrównanym początku czwartej partii znów podopieczni trenera Grzegorza Rysia wyszli na prowadzenie. W końcówce Duńczycy już się poddali i nie byli w stanie zagrozić rywalom. Izrael wygrał do 20 i zanotował swoją pierwszą wygraną w tegorocznej Lidze Europejskiej. Duńczycy zachowali fotel lidera grupy B.

W ostatnim meczu Ukraińcy zmierzyli się z reprezentacją Węgier. Po wczorajszej wpadce z Duńczykami gospodarze ostatni mecz na swoim terenie zaczęli niezbyt dobrze. Podopieczni Juana Manuela Barriala mieli cały czas przewagę i pewnie wygrali do 21. Ukraińcy wrócili do gry w drugim secie. Zdominowali wydarzenia na boisku i zaczęli dyktować warunki gry. Przez cały czas mieli bezpieczną przewagę i wygrywając do 19, wyrównali stan spotkania.

Również w pozostałych dwóch setach Ukraińcy mieli sporą przewagę i nie dali większych szans Węgrom. Wygrali do 16 i 22 i całe spotkanie 3:1, notując tym samym na swoim koncie drugą wygraną w tej edycji Ligi Europejskiej. Ponownie najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole ukraińskim był Wasyl Tupczij, który zdobył 20 punktów. Kolejny turniej tej grupy zostanie rozegrany w następny weekend na Węgrzech.

Izrael – Dania 3:1
(18:25, 25:22, 25:23, 25:20)
Węgry – Ukraina 1:3
(25:21, 19:25, 16:25, 22:25)