Strona Główna > Aktualności > LE M, gr. B: Faworyci nie zawiedli

LE M, gr. B: Faworyci nie zawiedli

Drugiego dnia zmagań w grupie B Ligi Europejskiej ponownie wygrali Austriacy i Estończycy. Gospodarze turnieju pokonali 3:1 reprezentację Białorusi. Natomiast podopieczni Gheorghe’a Cretu w trzech setach wygrali z Luksemburczykami. Jutro odbędzie się mecz dwóch niepokonanych zespołów.

Od stanu 4:4 ton gry zaczęli nadawać Estończycy, którzy szybko zbudowali przewagę. Dzięki dobrej zagrywce jeszcze powiększyli swoje prowadzenie – 12:7, o czas poprosił trener Dieter Scholl. Po przerwie Luksemburczycy zdobyli dwa oczka, popełniali sporo błędów w ataku. Podopieczni Gheorghe’a Cretu nie pozwolili sobie na chwile dekoncentracji. Pewnie dowieźli prowadzenie do końca i wygrali 25:19. Druga partia była bliźniaczo podobno do pierwszej, wyrównana walka toczyła się do stanu 4:4. Od tego momentu Estończycy narzucili swój styl gry. Grali pewnie na zagrywce i w kontrataku. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:10. Nic nie mogło odebrać wygranej podopiecznym trenera Cretu – 25:14.

Luksemburczycy podnieśli się po wysokiej porażce, wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu, ale po chwili przewagę mieli Estończycy (7:5). Tym razem podopieczni Dietera Scholla nie odpuścili, tylko doprowadzili do remisu po 7. Siatkarze ze wschodniej części Europy zdobyli trzy punkty z rzędu (10:7). Luksemburczycy zmniejszyli straty do jednego oczka (11:12). Jednak Estończycy na więcej nie pozwolili rywali, szybko zbudowali przewagę, a największa wynosiła sześć punktów (22:16). Podopieczni trenera Cretu utrzymali kontrolę i wygrali 25:21, a całe spotkanie 3:0

Luksemburg – Estonia 0:3
(16:25, 14:25, 21:25)

Luksemburg: Gajin (4), Rychlicki (11), Maroldt (2), Braas (1), Lux (4), Zuidberg (7), Husi (libero) oraz De Castro (libero), Lentz (2) i Laevaert (4)
Estonia: K. Toobal (1), Teppan (14), Täht (5), Tammemaa (3), Tamme (10), Aganits (7), Rikberg (libero) oraz Losnikov (libero), Pupart, Allik (8), Venno, A. Toobal (2) i Soo (3)

W spotkanie lepiej weszli Białorusini, którzy objęli prowadzenie 6:2. O czas poprosił trener Michael Warm. Po przerwie niewiele się zmieniło, nasi wschodni sąsiedzi mieli trzy-, czteropunktową przewagę. Od stanu 11:7 nastąpił przełom, przebudzili się gospodarze, którzy wzmocnili zagrywkę i doprowadzili do remisu po 12, a nawet objęli prowadzenie 14:12. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili Białorusini 16:15. Gra się wyrównała, prowadzili raz jedni, raz drudzy. Więcej zimnej krwi zachowali Austriacy, którzy wygrali 25:23. Druga partia lepiej zaczęła się dla Białorusinów, którzy objęli prowadzenie (3:1). Gospodarze doprowadzili do remisu po 6. Od tego momentu Austriacy nadawali ton gry, zbudowali przewagę (16:12). W ataku nie mylił się Thomas Zass. Podopieczni trenera Warma utrzymali swoją dobrą grę i pewnie wygrali 25:17.

Białorusini nie zamierzali łatwo oddać spotkania, na początku trzeciej odsłony zbudowali czteropunktową przewagę (9:5). Nie pomogły czasy brane przez Michaela Warma. Białorusini grali dobrze w obronie i kontrataku (13:7). Austriacy doprowadzili do remisu po 17. Gra się wyrównała. Podopieczni Aliaksandra Sinhajewskiego ponownie odskoczyli (22:19) i tego prowadzenia już nie oddali, wygrali 25:22. Białorusini rozpoczęli czwartą partię od 2:0. Po chwili był remis po 3. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, żadna z drużyn nie mogła zbudować trzypunktowej przewagi. W końcu udała się ta sztuka Austriakom (19:16). Białorusini zmniejszyli straty do jednego oczka (18:19), o czas poprosił trener Warm i po nim gospodarze powiększyli przewagę. Po ciężkiej walce wygrali Austriacy 25:23.

Austria – Białoruś 3:1
(25:23, 25:17, 22:25, 25:23)

Austria: Wohlfahrtstätter (9), Tusch (4), Zass (24), Berger (18), Buchegger (6), Michel (3), Kroiss (libero) oraz Tröthann, Menner (7) i Thaller
Białoruś: Radziuk (17), Busel (8), Udrys (11), Wasz (5), Marozał (11), Martynał (3), Zabarałski (libero) oraz Nazarał, Krasneuski (8) i Miśkiewicz (1)