Strona Główna > Aktualności > LE M, gr. B: Estonia najlepsza w Enns

LE M, gr. B: Estonia najlepsza w Enns

Zakończył się pierwszy turniej grupy B Ligi Europejskiej mężczyzn w austriackim Enns. Najlepsza okazała się reprezentacja Estonii, która w ostatnim spotkaniu pokonała 3:1 gospodarzy turnieju. W drugim meczu zgodnie z oczekiwaniami Białoruś w trzech setach rozprawiła się z najsłabszym Luksemburgiem.

Siatkarze Estonii po dwóch ostatnich zwycięstwach z Białorusią i Luksemburgiem przystąpili do meczu z Austrią pełni woli zwycięstwa. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już dwoma punktami, po chwili powiększyli tę przewagę (16:9). Pierwsze skrzypce w zespole Estonii grał dobrze znany polskim kibicom Robert Täht, który w całym spotkaniu zdobył dla swojego zespołu 22 punkty. Estończycy wygrali pierwszego seta wysoko do 14, w drugim jednak nie szło im już tak dobrze. Do głosu doszli gospodarze, którzy od samego początku prowadzili kilkoma punktami. W zaciętej końcówce lepsi okazali się na przewagi Austriacy i doprowadzili do remisu w tym spotkaniu. W trzecim secie znów Estończycy zdominowali grę i chociaż gospodarze przez cały czas dzielnie walczyli i gonili wynik, to przegrali tego seta do 22. W czwartej partii Austriacy osiągnęli przewagę i wydawało się, że kibice będą świadkami tie-breaka. Siatkarze z Estonii jednak w końcówce doprowadzili do remisu 24:24 i ostatecznie wygrali tego seta 27:25 i całe spotkanie 3:1, notując w Enns komplet wygranych.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju grupy B spotkały się Białoruś i Luksemburg, które do tej pory miały na swoim koncie po dwie porażki. Faworytem tego spotkania byli Białorusini i ze swej roli się wywiązali, wygrywając 3:0. Ich wygrana w żadnym momencie nie była zagrożona, prowadzili od początku do końca w każdym z trzech setów i pewnie pokonali rywala w setach do 19, 18 i 20. Najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji Białorusi był Artur Udrys. Były gracz AZS-u Częstochowa zdobył dla swojego zespołu 16 punktów.

Kolejny turniej grupy B odbędzie się za dwa tygodnie w estońskim Rakveere.

Luksemburg – Białoruś 0:3
(19:25, 18:25, 20:25)
Estonia – Austria 3:1
(25:14, 25:27, 25:22, 27:25)