Strona Główna > Aktualności > LE M, gr. A: Szybkie zwycięstwa faworytów

LE M, gr. A: Szybkie zwycięstwa faworytów

W Tiranie rozgrywany jest obecnie kolejny turniej grupy A Ligi Europejskiej mężczyzn. W dwóch piątkowych spotkaniach szybkie trzysetowe zwycięstwa odnosili faworyci. Jak na razie niepokonana jest reprezentacja Macedonii, trzecie zwycięstwo odnieśli natomiast siatkarze z Albanii.

Początek spotkania Szwecja – Macedonia wcale nie zwiastował szybkiego zakończenia. Obie drużyny sprawdzały na co stać rywali po drugiej stronie siatki i długi czas trwała zacięta walka. Po kilku pierwszych minutach Macedończycy wypracowali dwupunktowe prowadzenie, do którego dołożyli kolejny punkt, ale wtedy znowu zerwali się do walki reprezentanci Szwecji i wyrównali stan seta. Był to jednak ich ostatni moment dobrej gry w tej partii. Chwilę później ekipa z Macedonii wypunktowała rywali, zdobywając sześć punktów z rzędu, a następnie dokładając trzy kolejne. Szwedzi natomiast do głosu doszli od pierwszych chwil drugiej odsłony. Szybko wypracowane czteropunktowe prowadzenie ułatwiało im grę prawie w całym secie. W pewnym momencie wzrosło ono do siedmiu oczek, ale ponownie w szwedzkiej ekipie wszystko siadło w końcówce. Macedończycy bardzo szybko odwrócili losy seta i w meczu prowadzili już 2:0. Szwedzi jeszcze w połowie kolejnej części meczu zaczęli walczyć o jego przedłużenie, ale – podobnie do wcześniejszych setów – nie byli w stanie zagrać dobrej końcówki. Do wygranej Macedończyków poprowadził Nikola Gjorgiew, zdobywca 26 punktów.

Szwecja – Macedonia 0:3
(16:25, 22:25, 30:32)

Po pierwszych wymianach Albańczycy dość szybko przejęli inicjatywę na boisku i nie pozwalali rywalom dojść do głosu. Przewaga z czasem rosła coraz bardziej, a gracze z Azerbejdżanu nie potrafili skonstruować zbyt wielu składnych akcji, po których zdobyć mogli punkt. W drugim secie gra azerskiej ekipy nie uległa drastycznej poprawie, a to właśnie ona zbudował kilkupunktową nadwyżkę. Wszystko za sprawą słabszej postawy Albańczyków, którzy zaczęli popełniać dużo błędów. Im bliżej końca partii, tym Qafarena i spółka zaczęli łapać swój rytm gry i zbliżać się z wynikiem do rywali. W odpowiednim momencie włączył się także Husaj i zespół z Albanii zapisał na swoim koncie także tego seta. Azerowie starali się prezentować to, co umieją najlepiej, dodatkowo zyskiwali sporo punktów po błędach rywali, ale Albania była wyraźnie lepsza. W trzeciej odsłonie team trenera Jalaloa również odrobił znaczne straty i w ostatnich akcjach rozstrzygnął losy seta, a co za tym idzie także całego meczu.

Albania – Azerbejdżan 3:0
(25:15, 25:21, 25:19)