Strona Główna > Aktualności > LE M, gr. A: Pierwsze rozstrzygnięcia

LE M, gr. A: Pierwsze rozstrzygnięcia

Wystartowały rozgrywki w grupie A Ligi Europejskiej mężczyzn. Macedończycy wygrali w trzech setach z reprezentacją Albanii. Jedynie druga partia była wyrównana. Duńczycy prowadzili z gospodarzami już 2:0. Jednak w trzecim secie Bułgarzy obudzili się i zdołali doprowadzić do remisu. W tie-breaku granym na przewagi lepsi okazali się podopieczni Mirosława Żiwkowa.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż niewielką nadwyżkę mieli Albańczycy. Podopieczni Jobana Melka w miarę upływu seta zaczęli się rozkręcać, zwiększyli prowadzenie do sześciu oczek (13:7). Macedończycy doprowadzili do remisu po 15. Od tego momentu to siatkarze Zarko Ristoskiego narzucili swój styl gry i wygrali 25:17. Bardziej wyrównana była druga partia, chociaż początkowo prowadzili Albańczycy (7:3). Macedończycy zdołali doprowadzić do remisu po 8. Po chwili przewagę zaczęli budować podopieczni trenera Melka. W samej końcówce toczyła się walka punkt za punkt, w której minimalnie lepsi okazali się Macedończycy (25:23). Trzecia partia rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych trenera Ristoskiego, prowadzili 8:3. Przewaga Macedończyków utrzymywała się przez cały czas, posłali siedem asem serwisowych. Albańczykom nie udało się przedłużyć spotkania, ulegli 18:25.

Albania – Macedonia 0:3
(17:25, 23:25, 18:25)

Albania: Kajtazi, Husaj (13), Xhelati (7), Shurdhi (6), Kula (8), Pepaj (2), Gorenxa (libero) oraz Lisha (1), Kola (libero), Troka i Qafarena (1)
Macedonia: Josifow (8), N. Gjorgiew (23), Despotowski (5), Ljaftow (11), Klopczeski (6), Mihajlow (2), Angelowski (libero) oraz G. Gjorgiew (3) i Simowski

W początkowej fazie seta Duńczycy mieli jedno-, dwupunktowe prowadzenie. Bułgarzy często doprowadzali do remisu, a przewagę uzyskali przy stanie 13:12. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 16:14. Duńczykom udało się ponownie odskoczyć od rywali, gra toczyła się na przewagi, a ostatecznie 26:24 wygrali podopieczni Mikaela Trollego. W drugiej partii od początku do końca gra toczyła się pod dyktando Duńczyków. Bułgarzy doprowadzili do remisu po 16. Wyrównana gra nie trwała długo, siatkarze ze Skandynawii objęli prowadzenie i nie oddali go do końca.

Bułgarzy szybko otrząsnęli się po porażce i objęli prowadzenie, a dwupunktową zaliczkę utrzymywali przez większość seta. Duńczycy nie zamierzali się łatwo poddawać i doprowadzili do remisu po 22. W końcówce ciężar gry wziął na siebie Welizar Czernokożew i Bułgarzy wygrali 25:21. Czwarta partia to istna sinusoida, raz jedni, raz drudzy obejmowali prowadzenie, które nie trwało zbyt długo. Ostatecznie lepsi okazali się lepsi Bułgarzy, którzy doprowadzili do remisu w setach. Tie-break to ciąg dalszy wyrównanej walki. Po zmianie stron Bułgarzy zdołali zbudować trzypunktowe prowadzenie (10:7). Duńczycy wyrównali i ponownie toczyła się walka na przewagi. I tak jak w poprzednim secie wygrali gospodarze – 16:14.

Bułgaria – Dania 3:2
(24:26, 22:25, 25:21, 27:25, 16:14)

Bułgaria: Atanasow (17), Dimitrow (2), Czernokożew (22), Latunow (10), Kjosew (7), Georgiew (10), Iwanow (libero) oraz Karakaszew (libero), Genow, Manczew, Jordanow (5) i Kartew (1)
Dania: Gade (11), Sorensen (12), Jacobsen (7), Özari (12), Bonnesen (22), Nielsen (14), Bitsch (libero) oraz Mikelsons