Strona Główna > Aktualności > LE M, gr. A: Macedończycy i Bułgarzy wciąż niepokonani

LE M, gr. A: Macedończycy i Bułgarzy wciąż niepokonani

W Warnie odbywa się turniej Ligi Europejskiej grupy A. Pierwsi na parkiet wyszli Macedończycy i Duńczycy. Siatkarze ze Skandynawii prowadzili 2:1. Jednak podopieczni Zarko Ristoskiego zdołali doprowadzić do remisu. Tie-break toczył się na przewagi i ostatecznie lepsi okazali się Macedończycy, których do zwycięstwa poprowadził Nikola Gjorgiew – zdobywca 43 punktów. Natomiast gospodarze pewnie w trzech setach pokonali Albańczyków.

Macedończycy szybko objęli dwupunktowe prowadzenie. Duńczycy doprowadzili do remisu po 5, a nawet zbudowali przewagę i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Nie trwało to długo, bowiem ponownie odskoczyli Macedończycy (15:10). Wydawało się, że siatkarze z Bałkanów wygrają, ale Duńczycy ani na moment nie odpuścili i doprowadzili do remisu po 24. Więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Mikaela Trolle’a i to oni wygrali na przewagi 27:25. W drugiej partii gra była wyrównana, a przez większość prowadzili Duńczycy. Od stanu po 19 do głosu doszli Macedończycy, którzy prowadzeni przez Nikolę Gjorgiewa wygrali 25:21.

Duńczycy szybko się otrząsnęli po porażce i zbudowali przewagę (8:5). Skandynawowie pokazali się z dobrej strony, a większość ataków kończył Peter Trolle Bonnesen. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:13. Podopieczni trenera Trolle’a utrzymali prowadzenie, a nawet jeszcze je powiększyli i wygrali 25:18. Duńczycy prowadzili w czwartej odsłonie 3:1, ale po chwili mieliśmy remis i na prowadzenie wyszli Macedończycy, którzy wykorzystywali kontrataki i powiększali swoją przewagę (12:7). Po drugiej przerwie technicznej Skandynawowie zdołali zmniejszyć straty do jednego oczka (15:16), ale przypomniał o sobie Nikola Gjorgiew i Macedończycy wygrali 25:20. Wszystko zaczynało się od początku, lepiej prezentowali się Duńczycy, którzy objęli dwupunktowe prowadzenie. W końcówce Macedończycy wyrównali i gra toczyła się punkt za punkt. Walkę na przewagi wygrali siatkarze z Bałkanów 20:18. Warto odnotować, że Nikola Gjorgiew zdobył 43 punkty, natomiast jego vis-à-vis Peter Trolle Bonnesen – 25.

Macedonia – Dania 3:2
(25:27, 25:21, 18:25, 25:20, 20:18)

Macedonia: Josifow (9), N. Gjorgiew (43), Despotowski (5), Ljaftow (12), Klopczeski (5), Mihajłow (7), Angelowski (libero) oraz G. Gjorgiew (3) i Simowski (1)
Dania: Gade (10), Sorensen (9), Jacobsen (3), Özari (11), Bonnesen (25), Nielsen (9), Bitsch (libero) oraz M. Mølgaard (1) i Sørensen (7)

Wyrównana gra toczyła się do pierwszej przerwy technicznej, a po niej przewagę zaczęli budować Bułgarzy. Nie pomogły czasy brane przez Jovana Melkę. Gospodarze grali pewnie i utrzymywali swoje prowadzenie (16:12, 21:14). W końcówce nie było niespodzianek Albańczycy nie zdołali odrobić strat. Bułgarzy pewnie wygrali 25:17. W drugim secie podopieczni Mirosława Żiwkowa od początku narzucili swój styl gry, na który nie potrafili odpowiedzieć rywale. Bułgarzy grali dobrze w obronie i kontrataku, wygrali ponownie 25:17, mimo że nie zanotowali na swoim koncie żadnego punktowego bloku.

Trzecia partia zaczęła się lepiej dla Albańczyków, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Ich radość zbyt długo nie trwała, bowiem gospodarze szybko doprowadzili do remisu, a po chwili mieli przewagę. Z dobrej strony pokazali się Welizar Czernokożew i Martin Atanasow, którzy w całym spotkaniu zdobyli po 11 oczek. W końcówce podopieczni trenera Żiwkowa prowadzili 21:15 i Albańczycy nie zdobyli już żadnego punktu. Młoda reprezentacja Bułgarii wygrała 25:15, całe spotkanie 3:0 i jutro spotka się z także niepokonaną Macedonią.

Albania – Bułgaria 0:3
(17:25, 17:25, 15:25)

Albania: Lisha, Husaj (8), Xhelati (8), Shurdhi (3), Kula (4), Pepaj (1), Gorenxa (libero) oraz Koci (5), Troka, Kajtazi, Qaferena (1) i Bardhi
Bułgaria: Atanasow (11), Manczew (1), Czernokożew (11), Latunow (5), Kjosew (9), Kartew (6), Iwanow (libero) oraz Genow (6) i Georgiew (1)