Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > LE kobiet: Słowenia i Azerbejdżan bez porażki w grupach

LE kobiet: Słowenia i Azerbejdżan bez porażki w grupach

fot. CEV

Przez rozgrywki Ligi Europejskiej siatkarki Azerbejdżanu i Słowenii idą jak burza. Pierwsze w grupie B straciły w pięciu meczach tylko jednego seta. Drugie z wymienionych rozegrały mecz więcej i także oddały rywalkom jedną partię.

Kobieca siatkówka nieraz udowodniła, że bywa nieprzewidywalna. Tak było chociażby w pierwszym sobotnim meczu grupy B we Francji, kiedy to Azerbejdżan rywalizował z Hiszpanią. Przez dwa pierwsze sety Azerki nie miały żadnych problemów, by pokonać siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego. Zwłaszcza premierowa odsłona to istny pogrom, wygrany różnicą 11 „oczek”. Dwie pewnie wygrane partie nie wystarczyły jednak, by wygrać 3:0. Hiszpanki postawiły wszystko na jedną kartę i triumfowały również 25:14. Do tie-breaka nie udało się doprowadzić, bo podopieczne Faiga Garajewa znów okazały się lepsze. Główną bronią Azerek okazał się blok, tym elementem zawodniczki zdobyły aż 15 punktów (przy 6 Hiszpanek). W polu serwisowym lepiej spisały się rywalki (11:9 w asach), ale co ciekawe, nie przełożyło się to na przyjęcie. Zaledwie 27 proc. dokładnego dogrania po stronie siatkarek z południa Europy spowodowało, że nie mogły one liczyć na kombinacyjną grę. Najwięcej punktów w meczu zapisała na swoim koncie Polina Rahimova, która atakowała z 52-procentową skutecznością (17/33). Do tego dorzuciła 3 asy i 2 bloki. 20 „oczek” zdobyła natomiast Hiszpanka, Milagros Collar (16/36 w ataku). Warto zauważyć, że z 11 asów aż 4 były jej autorstwa.Azerbejdżan – Hiszpania 3:1
(25:14, 25:19, 14:25, 25:17)

Składy zespołów:
Azerbejdżan: Habibova, Kulan (9), Karimova (5), Zhidkova (4), Bayramova (14), Poznayak (9), Mammadova (libero) oraz Aliyeva (1), Rahimova (22), Yagubova, Hasanova (1) i Kiselyova (libero)
Hiszpania: Rivero (14), Correa (5), Collar (20), Segura (7), Priscila (4), Corral, Sanchez (libero) oraz Manzano (5), Gonzalez i Caro (1)

Drugi mecz w grupie B mógł się podobać kibicom, do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było pięciu setów. Jedynie druga odsłona przebiegała zdecydowanie pod dyktando siatkarek z Francji, pozostałe rozstrzygały się po zaciętych końcówkach. W tie-breaku zawodniczki z Czarnogóry nie utrzymały poziomu i przegrały różnicą dziewięciu „oczek”. Obie drużyny rozegrały ciekawy pojedynek na bloki. Skuteczniejsze w odczytywaniu gry rywalek okazały się Trójkolorowe (13 bloków przy 11 rywalek). Po 4 punkty w tym elemencie zapisały na swoim koncie Pauline Martin i Nina Stojilkovic, a także Ana Otasević z Czarnogóry. Najskuteczniejszą siatkarką była reprezentantka Francji, Helene Cazute, która zapisała na swoim koncie 24 punkty. Po stronie Czarnogóry na wyróżnienie zasłużyła Nikoleta Perović, zdobywczyni 18 „oczek”.

Czarnogóra – Francja 2:3
(25:20, 13:25, 28:26, 21:25, 6:15)

Składy zespołów:
Czarnogóra: Raganović, Dzaković (5), Otasević (15), Perović (18), Cvijović (13), Milović (7), Cenović (libero) oraz Laković (6), Milivojević (2), Hadzisalihović (3) i Rovcanin
Francja: Druenne (3), Bauer (11), Stojilkovic (6), Cazaute (24), Martin (16), Orle (2), Rochelle (libero) oraz Fedele (8) i Dascalu (21)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B Ligi Europejskiej kobiet


Większych emocji nie było w pierwszym sobotnim spotkaniu grupy C, która swoje mecze rozgrywa w Grecji. Rumunki nie miały kompletnie nic do powiedzenia, w trzech setach zdobyły tylko 48 „oczek”. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zdecydowanie lepiej wypadły Słowenki. Były bardzo regularne, co seta popisywały się 4 blokami. O poziomie siatkarek z Rumunii najlepiej świadczy fakt, że przez błędy oddały rywalkom praktycznie jednego seta, a dokładnie 22 punkty. Dobre zawody mają za sobą Słowenki Urska Iglicar (11 punktów, w tym 3 bloki, 8/19 w ataku) i Tina Grudina (10 „oczek”, 7/9 w ataku, 3 bloki).

Rumunia – Słowenia 0:3
(17:25, 18:25, 13:25)

Składy zespołów:
Rumunia: Tataru, Cazacu (10), Canea (3), Baciu (7), Berdila (5), Fales (4), Albu (libero) oraz Bacsis (7) i Badea (1)
Slowenia: Potokar (8), Planinsec (9), Iglicar (11), Scuka (7), Grudina (10), Najdić (1), Jerala (libero) oraz Blagne i Kaker

Powody do zadowolenia mieli greccy kibice, bowiem ich siatkarki bez większych problemów pokonały zawodniczki z Węgier. Radość była tym większa, że ta sztuka udała się w trzech setach. Praktycznie od początku do końca Greczynki prowadziły, z wyjątkiem pierwszej przerwy technicznej w ostatniej partii (8:5). Głównym powodem niepowodzenia Węgierek była wręcz fatalna skuteczność w ataku, choć w przyjęciu nie wypadły źle. Przy 42-procentowej skuteczności w dograniu na siatce skończyły zaledwie 29 proc. akcji. Nic więc dziwnego, że gospodynie turnieju w grupie C nie miały żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobyła Georgia Lamprousi.

Węgry – Grecja 0:3
(14:25, 17:25, 21:25)

Składy zespołów:
Węgry: Bleicher (2), Lakatos (5), Nagy (5), Pinter (4), Molocsanyi (11), Szeles (7), Szombatheleyi (libero) oraz Szpin (2)
Grecja: Genitsaridi, Lamprousi (13), Papafotiou (3), Vasilantonaki (8), Emmanoulidou, Kiosi (6), Artakianou (libero) oraz Iakividou, Strantzali (2), Marteki (9) i Dioti (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. C Ligi Europejskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved