Strona Główna > Aktualności > LE kobiet: Azerbejdżan i Słowenia już w finale

LE kobiet: Azerbejdżan i Słowenia już w finale

Trwają rozgrywki grupy B i C Ligi Europejskiej kobiet. Nie do zatrzymania w grupie B jest reprezentacja Azerbejdżanu, która już na dwa mecze przed końcem rozgrywek zapewniła sobie awans do turnieju finałowego. W grupie C na kolejkę przed końcem pewne pierwszego miejsca w tabeli są reprezentantki Słowenii.

W piątek rozpoczął się we francuskim Rennes drugi turniej grupy B Ligi Europejskiej kobiet. W pierwszym meczu niepokonana dotąd reprezentacja Azerbejdżanu w trzech setach rozprawiła się z Czarnogórą i zapewniła sobie już zwycięstwo w grupie. Azerki tylko w drugiej partii nie były pewne wygranej, jeszcze na drugiej przerwie technicznej przegrywały trzema punktami, jednak w końcówce odrobiły straty i wygrały do 21. W pierwszym secie mecz miał bardzo jednostronny przebieg, również w trzeciej partii siatkarki z Azerbejdżanu cały czas były na prowadzeniu. Dobry mecz rozegrały najskuteczniejsze w drużynie lidera grupy B Odina Bajramowa oraz Katerina Żidkowa.

W drugim meczu Francuzki zrewanżowały się za ubiegłotygodniową porażkę reprezentacji Hiszpanii. Po pierwszym secie, w którym młody zespół gospodyń cały czas gonił wynik, by ostatecznie wygrać w końcówce do 23, inicjatywę przejęły Hiszpanki. Siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego pewnie wygrały drugiego seta do 18, w trzeciego do 22 i objęły prowadzenie w tym spotkaniu. Podopieczne trener Magali Magail wróciły do gry w czwartym secie, kiedy to po zwycięstwie do 17 doprowadziły do remisu. W tie-breaku Francuzki prowadziły od początku do końca i zanotowały na swoim koncie pierwszą wygraną w tegorocznej Lidze Europejskiej.

Grupa B:
Czarnogóra – Azerbejdżan 0:3
(12:25, 21:25, 19:25)
Francja – Hiszpania 3:2
(25:23, 18:25, 22:25, 25:17, 15:11)

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju w greckim Megalopolis spotkały się dwa słabsze zespoły grupy C. Rumunki nie miały żadnego problemu z odniesieniem wygranej i pokonaniem w trzech szybkich setach reprezentacji Węgier. Zwłaszcza w trzecim secie przewaga Rumunek była ogromna, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły one 8:0, a po chwili 16:2, by ostatecznie wygrać całego seta do 15. Najskuteczniejsza w rumuńskiej drużynie była Maria Baciu, która zdobyła dla swojego zespołu 19 punktów.

W meczu ostatniej szansy dla gospodyń Greczynki wyśmienicie rozpoczęły pierwszego seta, prowadząc 8:3. Liderujące tabeli Słowenki szybko jednak opanowały swoją grę, odrobiły straty i wygrały tę partię do 21. W drugim secie zespół Słowenii kontrolował przebieg gry oraz wynik od początku do końca, wysoko wygrywając do 13. Emocje wróciły znów w trzeciej odsłonie spotkania, gdy Greczynki rozpoczęły od prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej 8:2. Podopieczne trenera Bruno Najdicia znów szybko odrobiły straty i na drugiej przerwie technicznej to one już miały dwa punkty przewagi. Ostatecznie Słowenki wygrały do 23 i całe spotkanie 3:0, zapewniając sobie tym samym już zwycięstwo w grupie C Ligi Europejskiej i udział w finale. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu (14) zdobyła Tina Grudina.