Strona Główna > Aktualności > LE K: Znamy pary półfinałowe

LE K: Znamy pary półfinałowe

W ostatni weekend czerwca swoje zmagania w Lidze Europejskiej kobiet kończyła grupa B. Ukrainki potwierdziły swoją wyższość, wygrywając szóste spotkanie. Tym razem oddały tylko jednego seta Francuzkom. Ten rezultat oznaczał, że Trójkolorowych zabraknie ostatecznie w najlepszej czwórce. Ich miejsce zajęły bowiem Słowaczki, które mogły się pochwalić lepszym bilansem setów. W drugim meczu Gruzja przegrała 0:3 z Czarnogórą.

Mecz pomiędzy Gruzją a Czarnogórą nie dostarczył zbyt wielu emocji. Te drugie od samego początku meczu pokazały, kto przejmuje dowodzenie w meczu. Gruzinki próbowały nawiązać walkę, ale Czarnogóra trzymała rękę na pulsie. Już pierwsza partia pokazała różnicę klas miedzy dwoma zespołami. Ekipa z Bałkanów wygrała premierową odsłonę 25:18. W drugiej Gruzinki co prawda próbowały nawiązać walkę, ale ostatecznie poległy 20:25. Trzeci, i jak się później okazało ostatni, set był już pokłosiem bardzo dobrej gry Czarnogóry, która wygrała 25:17, a w konsekwencji cały mecz 3:0.

Gruzja – Czarnogóra 0:3
(18:25, 20:25, 17:25)

Zbyt silne dla gospodyń okazały się reprezentantki Ukrainy, które od mocnego uderzenia rozpoczęły pierwszego seta. Nasze wschodnie sąsiadki pierwszą odsłonę meczu wygrały bowiem 25:13 i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się szybkim 3:0. Tak się jednak nie stało. W drugim secie obudziły się Francuzki, które wygrały 25:18 i rywalizacja rozpoczęła się niejako od nowa. Ukrainki, które jak do tej pory nie przegrały jeszcze meczu, włączył drugi bieg i bardzo szybko zbudowały sobie przewagę, której nie wypuściły już do końca seta, wygrywając 24:14. Podłamane Francuzki nie dały już rady zatrzymać rozpędzonych rywalek, przegrywając czwartą partię 14:25 i cały mecz 1:3. W ekipie Trójkolorowych zawiodła przede wszystkim skuteczność w ataku, który wynosiła zaledwie 27%, co przy 45% Ukrainy wydaje się bardzo słabym rezultatem.

Ukraina – Francja 3:1
(25:13, 18:25, 25:14, 25:14)