Strona Główna > Aktualności > LE K: Pewne zwycięstwa Hiszpanii i Azerbejdżanu

LE K: Pewne zwycięstwa Hiszpanii i Azerbejdżanu

Po emocjach sobotnich spotkań zwieńczenie rywalizacji w grupie B Ligi Europejskiej kobiet nie przyniosło długich starć. Podobnie jak w przypadku rywalizacji ekip męskich, także tym razem obyło się bez niespodzianek. Nieco więcej walki było w meczu Hiszpanek z Czarnogórkami, finalnie jednak podobnie jak starcie Azerbejdżanu z Francją również ten mecz zakończył się w trzech setach.

Pierwsze akcje spotkania Hiszpania – Czarnogóra nie zapowiadały jeszcze tak jednostronnej rywalizacji. Przy niezłych zagraniach Perović siatkarki trenera Milacicia rozpoczęły mocnym akcentem. Gra na styku nie trwała jednak długo, to Hiszpanki prowadziły kolejno 8:7, 16:14. Końcówka seta to już popis gry na siatce siatkarek z Hiszpanii. Duet Seguera/Folgueira był niemal bezbłędny, prowadząc swój zespół do wygranej 25:19 na początku zmagań. To właśnie zdobywczynie odpowiednio 19 i 20 oczek w spotkaniu wzięły ciężar gry na siebie. 60-procentowa skuteczność Hiszpanek w ataku nie utrzymywała się w całym spotkaniu, wraz z rozwojem meczu siła ataku zespołu trenera Saurina wyraźnie spadała.

W odsłonie drugiej siatkarki z Czarnogóry rozpoczęły mocnym akcentem, prowadząc nawet kilkoma punktami. Dominacja trwała jednak tylko do etapu pierwszej przerwy technicznej, kolejne ataki hiszpańskiego duetu Seguera/Folguera zrobiły swoje i siatkarki trenera Saurina przejęły kontrolę nad rywalizacją. Po wygranym 25:21 drugim secie wydawać się mogło, że triumf Hiszpanek w kolejnym fragmencie meczu będzie tylko formalnością. Trzeci set był jednak najbardziej wyrównanym i zaciętym fragmentem meczu, dopiero końcówka rozstrzygana na przewagi wyłoniła zwycięzcę (27:25).

Hiszpania – Czarnogóra 3:0
(25:19, 25:21, 27:25)

Hiszpania: Priscila (6), Corral, Rivero (12), Correa (7), Collar (19), Segura (20) Sanchez (libero) oraz Alvarez i Manzano
Czarnogóra: Otasević (8), Perović (16), Cvijović (11), Milivojević (1), Milović (1) Dzaković (4), Cenović (libero) oraz Laković (4), Roganović (1) i Masanović (libero)

Zdecydowanie gorzej na tle rywalek wypadły siatkarki z Francji. Na przestrzeni całego meczu Francuzki nie miały sportowych argumentów pozwalających nawiązać wyrównaną walkę z lepiej dysponowanymi rywalkami. Już pierwsza partia meczu, wygrana przez Azerki do 13, pokazała dystans dzielący siatkarki obu ekip. Spora w tym zasługa znakomicie dysponowanej Poliny Rahimowej, zdobywczyni 22 oczek w spotkaniu. Siatkarki z Francji podały też rywalkom „pomocną dłoń”, popełniając sporo błędów własnych, a średnia 36-procentowa efektywność zagrań w ataku przy blisko 50-procentowej siatkarek z Azerbejdżanu tylko potwierdziła przepaść dzielącą siatkarki obu ekip.

Chwilowy zryw w drugiej partii meczu pozwolił siatkarkom z Francji krótkotrwale utrzymać grę na styku. Walczące Francuzki zdołały jedynie zmniejszyć rozmiar porażki. Wygrana przez Azerki 25:23 druga partia meczu była najbardziej wyrównanym setem spotkania. W trzeciej partii powtórzył się schemat z odsłony premierowej i wygraną do 15 podopieczne trenera Garajewa przypieczętowały swoje zwycięstwo.

Azerbejdżan – Francja 0:3
(25:13, 25:23, 25:15)

Azerbejdżan: Poznjak (3), Bajramowa (5), Kulan (13), Karimowa (2), Rahimowa (22), Habibowa (3), Mammadowa (libero) oraz Alijewa, Gurbanowa, Hasanowa, Żidkowa, Jagubowa, Kiseljowa i Azizowa
Francja: Cazaute (12), Bauer (1), Martin (6), Fedele (2), Dascalu (12), Stojilkjovic (3), Giardino (libero) oraz Sevin, Souply, Orle, Druenne i Rochele