Strona Główna > Aktualności > LE K, gr. C: Słowenki wciąż na czele

LE K, gr. C: Słowenki wciąż na czele

W czwartek rozpoczął się drugi turniej Ligi Europejskiej kobiet grupy C. W pierwszym meczu Słowenki wygrały z reprezentacją Węgier 3:1, była to pierwsza partia stracona przez podopieczne Bruno Najdicia w tej edycji rozgrywek. Natomiast Grecja w trzech setach pokonała Rumunię. Gospodynie zajmują drugie miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry Słowenek, które narzuciły swój styl gry. Mocna zagrywka powodowała problemy węgierskich przyjmujących i wyprowadzenie skutecznych akcji. Słowenki prowadziły 11:6 i o czas poprosił Jan José De Brandt. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, podopieczne Bruno Najdicia pewnie grały i jeszcze powiększyły swoją przewagę (19:13). Nie pomogły zmiany dokonane przez szkoleniowca Węgierek, które musiały uznać wyższość rywalek (18:25). W drugiej partii Słowenki szybko odskoczyły i prowadziły 6:2. Jednak Węgierki zdołały zmniejszyć straty do jednego oczka (6:7). Podopieczne trenera Najdicia zdołały ponownie zbudować przewagę (13:7). Ale i tym razem reprezentantki Węgier nie odpuściły, doprowadziły do remisu po 16, a nawet wyszły na prowadzenie (17:16). Szykowała się wyrównana końcówka. Jednak nic z tych rzeczy, od stanu po 18 zaczął się koncert gry Słowenek, które wygrały 25:19.

Podopieczne trenera Najdicia kontynuowały swoją dobrą grę, rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Słowenki grały pewnie. Jednak w połowie seta w ich szeregach coś się posypało. Węgierki zdołały odrobić straty – 13:13. Duża w tym zasługa mocnej zagrywki (w całym secie miały 3 asy serwisowe) i dobra gra w kontrataku. Gra się wyrównała, raz jeden zespół, raz drugi wychodził na nieznaczne prowadzenie. Na finiszu lepsze okazały się podopieczne trenera De Brandta, które wygrały 25:23. Jednopunktowa przewaga Węgierek utrzymywała się na początku czwartej odsłony, ale na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już Słowenki (8:6). Siatkarki Bruno Najdicia jeszcze powiększyły swoją przewagę do pięciu oczek (12:7). Słowenki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Węgierki nie odpuściły, zdołały się zbliżyć na jedno oczka w samej końcówce (23:24). W kolejnej akcji Słowenki już się nie pomyliły i mogły cieszyć się ze swojego czwartego zwycięstwa w tej edycji Ligi Europejskiej.

Słowenia – Węgry 3:1
(25:18, 25:19, 23:25, 25:23)

Słowenia: Bozić (1), Recek (5), Cvetanović (15), Potokar (15), Planinsec (13), Grudina (11), Medved (libero) oraz Iglicar (7) i Najdić
Węgry: Szakmary (19), Talas (7), Szombathelyi (1), Pallag (20), Szeles (3), Nagy (5), Molcsanyi (libero) oraz Szpin (1), Lakatos (3), Bleicher i Pinter (4)

Początek meczu zaczął się od niewielkiej przewagi Rumunek (6:3). Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły gospodynie turnieju (8:6). Przewaga przeszła na drugą stronę siatki, ale przyjezdne nie zdołały jej na długo utrzymać. Od stanu po 13 swój ton gry narzuciły Greczynki, które ostatecznie wygrały 25:17. Podopieczne Ionnisa Kalmazidisa kontynuowały swoją dobrą grę w kolejnej partii i z każdą kolejną akcją grały coraz lepiej. Dobrze spisywały się na zagrywce i w kontrze (11:4). Apogeum nastąpiło po drugiej przerwie technicznej, Greczynki prowadziły 17:9. W tym momencie Rumunki rzuciły wszystkie siły na jedną szalę, ale zdołały zmniejszyć przewagę do pięciu oczek i musiały uznać wyższość rywalek (20:25).

W trzeciej odsłonie spotkania gra toczyła się punkt za punkt, raz jeden, raz drugi zespół wychodził na minimalne prowadzenie. Od stanu po 9 trzy oczka z rzędu zdobyły Greczynki. Tej przewagi już nie oddały. Nie pomagały czasy brane przez trenera Bogdana Paula. Rumunki w końcówce zdołały zbliżyć się na jeden punkt (19:18). W tym momencie gospodynie popisały się skutecznym blokiem. Anthi Vasilantonaki poprowadziła swój zespół do zwycięstwa 25:20. Dzięki tej wygranej Greczynki zajmują drugie miejsce w tabeli.

Grecja – Rumunia 3:0
(25:17, 25:20, 25:20)

Grecja: Vasilantonaki (21), Kiosi (14), Lamprousi (4), Giota (10), Christodoulou (3), Genitsaridi (7), Artakianou (libero) oraz Papafotiou (1), Merteki (5) i Iakovidou
Rumunia: Rogojinaru (5), Bacsis (4), Chirilov, Cazacu (8), Fales (7), Badea (3), Albu (libero) oraz Baciu (9), Tataru, Berdila (3) i Canea (1)