Strona Główna > Aktualności > LE K: Azerki bliżej finału

LE K: Azerki bliżej finału

W pierwszym meczu półfinałowym w Baku reprezentacja Azerbejdżanu pokonała 3:1 Grecję i jest o krok od finału Ligi Europejskiej kobiet. W niedzielę mecz rewanżowy, który również odbędzie się w stolicy Azerbejdżanu.

Zespoły Grecji i Azerbejdżanu umówiły się, że oba mecze półfinałowe w tej parze ze względu na redukcję kosztów rozegrane zostaną w Baku. Pierwszy zaczął się lepiej dla Greczynek, które wyszły szybko na prowadzenie 8:6. Świetnie w ataku spisywała się Eleni Kiosi i na drugiej przerwie technicznej Azerki przegrywały już pięcioma punktami, a przy stanie 21:14 mało kto wierzył, że coś się może zmienić. A jednak… Azerki zdobywały punkty seriami, w ataku szalały Jana Kulan i wprowadzona na plac Polina Rahimowa. Podopieczne trenera Faiga Garajewa dogoniły rywalki i wygrały seta 25:23! W drugim secie Azerki prowadziły dwoma punktami na pierwszej przerwie technicznej. Po niej przewaga gospodyń jeszcze wzrosła, Rahimowa zdobywała punkty seriami i Greczynki przegrywały już 8:16. Wprawdzie zespół prowadzony przez trenera Ioannisa Kalmazidisa odrobił część strat (18:21), ale w końcówce Azerki nie dały się już ograć jak ich rywalki w poprzedniej partii i wygrały 25:21.

Gry Azerki prowadziły w trzeciej partii 8:4, wydawało się, że pewnie sięgną po trzysetowe zwycięstwo. Tym razem jednak zespół grecki z wprowadzoną na boisko Evangelią Merteki doszedł rywala w końcówce (20:21) i rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść. Azerki przegrały do 23, ale wciąż prowadziły w meczu 2:1. Swoją przewagę gospodynie udokumentowały w secie czwartym. Zarówno na pierwszej, jak i drugiej przerwie technicznej miały czteropunktową przewagę, którą spokojnie dowiozły do końca. Po wygranym secie do 19 wygrały całe spotkanie 3:1, co jest sporą zaliczką przed niedzielnym meczem rewanżowym.

Grecja – Azerbejdżan 1:3
(23:25, 21:25, 25:23, 19:25)

Grecja: Vasilantonaki (10), Papafotiou (4), Kiosi (18), Lamprousi (7), Giota (9), Genitsaridi (1), Artakianou (libero) oraz Merteki (9), Iakovidou, Christodoulou i Emmanouilidou
Azerbejdżan: Poznjak (8), Bajramowa (11), Kulan (21), Żidkowa (2), Karimowa (1), Habibowa (4), Mammadowa (libero) oraz Alijewa (1), Hasanowa (3), Jagubowa i Rahimowa (23)