Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Laurent Tillie przygotowania zacznie z 17 siatkarzami

Laurent Tillie przygotowania zacznie z 17 siatkarzami

fot. Patryk Głowacki

Przed reprezentacją Francji jeden z najważniejszych turniejów czterolecia. Podopieczni Laurenta Tillie na początku stycznia powalczą o bilet na igrzyska olimpijskie w Tokio. Szkoleniowiec francuskiej kadry na pierwszy etap przygotowań powołał 17 siatkarzy. –  Wszystko może się zdarzyć. To będzie rywalizacja na bardzo wysokim, światowym poziomie i chcemy w pełni wykorzystać swoje szanse – mówił Laurent Tillie. 

Francuzi o olimpijską przepustkę muszą walczyć w morderczym kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym. Trójkolorowi nie wykorzystali swojej pierwszej okazji, a z turnieju w Gdańsku do igrzysk olimpijskich awansowała reprezentacja Polski. Na początku stycznia w Berlinie odbędą się europejskie kwalifikacje, a awans uzyska tam tylko jedna drużyna. Oprócz reprezentacji Francji w Berlinie w grupie B powalczą również Serbowie, Bułgarzy, Holendrzy. Natomiast w grupie A będą to kadry Niemiec, Belgii, Słowenii oraz Czech.Zdecydowaliśmy się powołać wszystkich graczy, którzy przygotowywali się do mistrzostw Europy, za wyjątkiem Thibaulta Rossarda, który nabawił się kontuzji kostki. Kadra jest szersza, bowiem niektórzy zawodnicy narzekają na mniejsze lub większe urazy. Potem chcemy wybrać najlepszą 14 – tłumaczył szkoleniowiec francuskiej kadry, Laurent Tillie– Mamy nadzieję, że siatkarze szybko się zregenerują i będą pracować nad naszym systemem gry. To będzie bardzo jakościowa praca, wymagająca ogromnej koncentracji i determinacji – podkreślał Tillie. – Wszystko może się zdarzyć. To będzie rywalizacja na bardzo wysokim, światowym poziomie i chcemy w pełni wykorzystać swoje szanse – podkreślał selekcjoner reprezentacji Francji. Do Tokio pojedzie tylko triumfator turnieju w Berlinie.

W kadrze znalazło się czterech graczy z PlusLigi. Dwóch rozgrywających: Benjamin Toniutti i Antoine Brizard oraz dwóch przyjmujących: Kevin Tillie i Julien Lyneel.

Kadra Francji na zgrupowanie w Tours:
Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard
Przyjmujący: Kevin Tillie, Julien Lyneel, Earvin Ngapeth, Trevor Clevenot, Yacine Louati, Timothee Carle
Atakujący: Jean Patry, Stephen Boyer, Julien Winkelmuller, Jhon Wendt
Środowi bloku: Kévin Le Roux, Nicolas Le Goff, Barthélémy Chinenyeze, Daryl Bultor
Libero: Jenia Grebennikov

źródło: ffvb.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved