Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Czy Laurent Tillie poprowadzi Francję w Tokio?

Czy Laurent Tillie poprowadzi Francję w Tokio?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Epidemia koronawirusa sprawiła, że po raz pierwszy w historii najważniejsza impreza sportowa została przesunięta. Igrzyska olimpijskie, które miały rozpocząć się pod koniec lipca, zostały przełożone. To dość komplikuje plany selekcjonera Francji, Laurenta Tillie. – Wezmę pod uwagę wszystkie scenariusze i mam nadzieję, że Tillie będzie w stanie zakończyć projekt, który mu powierzyliśmy – mówił prezydent francuskiej federacji, Eric Tanguy.

EPIDEMIA POKRZYŻOWAŁA PLANY

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały być ostatnią imprezą Laurenta Tillie w roli selekcjonera Francji. Przełożenie igrzysk postawiło go jednak w mocno niekomfortowej sytuacji. – Jestem zaskoczony, choć podejrzewałem, że igrzyska zostaną przełożone. Miałem jednak nadzieję, że nowy termin będzie jeszcze w tym roku. Nie znamy jeszcze konkretnych dat rozgrywania spotkań, ale nie mam pojęcia, czy poprowadzę tę drużynę – powiedział kilka dni temu trener francuskiej kadry.decyzja była wcześniej

Nie wszystko jednak stracone. Prezydent francuskiej federacji nadal ma nadzieję, że wieloletni trener Francuzów zakończy swój projekt. –  Wezmę pod uwagę wszystkie scenariusze i mam nadzieję, że Tillie będzie w stanie zakończyć projekt, który mu powierzyliśmy – mówił Eric Tanguy. Prezydent zdradził, że o decyzji Tillie wiedział już po turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie, gdzie trójkolorowi wywalczyli przepustkę na igrzyska olimpijskie. – Spędził osiem lat jako selekcjoner naszej kadry, co było dla niego niesamowitą przygodą – przypomniał Tanguy.

co dalej?

Po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego Laurent Tillie miał objąć posadę trenera klubowego w Japonii, podpisując czteroletni kontrakt. – Laurent Tillie jest sfrustrowany z powodu przełożenia igrzysk olimpijskich, bo chciał zakończyć swoja przygodę z reprezentacją drugimi igrzyskami z rzędu. Teraz wezmę pod uwagę wszystkie scenariusze i mam nadzieję, że Tillie będzie w stanie zakończyć projekt, który mu powierzyliśmy – zdradził prezydent federacji. – Kiedy przedłużaliśmy z nim kontrakt w 2016 roku, jednym z warunków była kwalifikacja olimpijska, a jednym z celów medal w Tokio. Chcemy nadal pracować w tym kierunku i mam nadzieje, że razem z Laurentem Tillie będziemy przezywać tę przygodę – zapewnił Eric Tanguy.

źródło: ffvb.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved