Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Laurent Tillie: Polska jest rywalem, którego trzeba się obawiać

Laurent Tillie: Polska jest rywalem, którego trzeba się obawiać

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mecz z Polską to zawsze coś szczególnego. Pamiętamy, że o udział w igrzyskach olimpijskich zagramy z mistrzami świata. Dodatkowo do reprezentacji Polski dołączy Wilfredo Leon, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. Polska jest rywalem, którego trzeba się obawiać – powiedział trener reprezentacji Francji Laurent Tillie.

Laurent Tillie przebywał ostatnio w Polsce, gdzie przyjechał na zaproszenie Stephane’a Antigi. Francuz obserwował dwa mecze ONICO Warszawa – przegraną 2:3 konfrontację na Torwarze z PGE Skrą Bełchatów oraz wygrany na wyjeździe 3:2 mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.Selekcjoner trójkolorowych obserwował szczególnie swoich podopiecznych – rozgrywających Antoine’a Brizarda oraz Benjamina Toniuttiego, ale również polskich siatkarzy. Francja będzie bowiem, obok Słowenii i Tunezji, jednym z rywali reprezentacji Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, które w  2020 roku odbędą się w Tokio. Turniej zostanie rozegrany w Gdańsku w dniach 9–11 sierpnia.

Mecz z Polską to zawsze coś szczególnego. Dodatkowo są tu wspaniali kibice, a atmosfera wokół siatkówki w waszym kraju jest wspaniała. Pamiętamy, że o udział w igrzyskach olimpijskich zagramy z mistrzami świata. Dodatkowo do reprezentacji Polski dołączy Wilfredo Leon, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. Polska jest rywalem, którego trzeba się obawiać – przyznał w rozmowie z Polsatem Sport Laurent Tillie.

Życie w klubie to jedno, a reprezentacja to co innego. Obserwuję wszystkich, ale już wiem, że nie będzie w moim zespole wielu zmian w porównaniu ze składem, który zagrał na mistrzostwach świata. Być może pojawi się jakiś nowy zawodnik, ale na razie nie mogę zdradzić szczegółów – dodał selekcjoner reprezentacji Francji.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved