Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Laurent Tillie: Polacy zawalczą z nami o awans do Rio

Laurent Tillie: Polacy zawalczą z nami o awans do Rio

fot. FIVB

Mistrzowie świata zawsze są groźni i jestem przekonany, że w Berlinie zajmiecie czołowe miejsce, ale liczę na moich podopiecznych. Jednak zdaję sobie sprawę, że Polacy zawalczą z nami o awans do Rio – mówi o styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich szkoleniowiec reprezentacji Francji, Laurent Tillie.

 W ostatnim hicie PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała po tie-breaku w Bełchatowie miejscową PGE Skrę. Spotkanie to obserwował szkoleniowiec reprezentacji Francji, Laurent Tillie, bowiem w obu zespołach grają zawodnicy stanowiący o obliczu ostatniego mistrza Europy. – Przyjechałem przyjrzeć się z bliska moim reprezentantom. Chcę wiedzieć, na kogo mogę liczyć, ale także chciałem zobaczyć po prostu dobry mecz siatkówki. Muszę przyznać, że w Bełchatowie się nie zawiodłem – podkreślił Tillie.

Mimo że trójkolorowi mają za sobą bardzo udany sezon reprezentacyjny, w którym zdobyli mistrzostwo Starego Kontynentu oraz triumfowali w Lidze Światowej, to wciąż nie mają przepustki uprawniającej ich do gry na igrzyskach olimpijskich. Powalczą o nią w europejskich kwalifikacjach, które na początku stycznia odbędą się w Berlinie. Do Niemiec wyruszą oni tuż po świętach. Od 26 grudnia na miejscu będą przygotowywali się do turnieju eliminacyjnego. –  Wydaje się, że zostało jeszcze sporo czasu, ale to tylko pozory. Dobrze, że zawodnicy będą mieli cztery dni wolnego po rozgrywkach ligowych. Będzie to raczej ta sama baza zawodników, która grała na mistrzostwach Europy. Może wprowadzę niewielkie zmiany – zaznaczył trener francuskiej drużyny narodowej.

Przypomnijmy, że jak na razie awans do igrzysk olimpijskich wywalczyły dwa czołowe zespoły Pucharu Świata – Amerykanie oraz Włosi, a także gospodarze turnieju (Brazylijczycy) oraz triumfatorzy turnieju w Ameryce Południowej (Argentyńczycy). Wiele europejskich ekip też ma chrapkę na grę w Rio de Janeiro, a tylko zwycięzca styczniowego turnieju zyska do tego prawo. Dwie kolejne drużyny otrzymają możliwość walki o awans w turniejach interkontynentalnych. Zdaniem Tillie Polacy z Francuzami zagrają w Berlinie o przepustkę olimpijską. – Polską ekipę oceniam bardzo pozytywnie. Wszystkich reprezentantów Polski ogląda się z przyjemnością. Prezentujecie niezwykle wysoki poziom. Mistrzowie świata zawsze są groźni i jestem przekonany, że w Berlinie zajmiecie czołowe miejsce, ale liczę na moich podopiecznych. Jednak zdaję sobie sprawę, że Polacy zawalczą z nami o awans do Rio – zakończył.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved