Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Laurent Tillie pogodzi pracę z kadrą i klubem

Laurent Tillie pogodzi pracę z kadrą i klubem

fot. Patryk Głowacki

Sytuacja z przełożeniem igrzysk olimpijskich skomplikowała pracę w sporcie na wielu frontach. Decyzja MKOl wydaje się ze wszech miar słuszna, ale w samej siatkówce wywołała sporo zawirowań. Wiele federacji krajowych traktuje bowiem igrzyska jako imprezę docelową i kontrakty ze szkoleniowcami podpisuje właśnie do zakończenia tych rozgrywek, z tym że w nominalnym terminie. Przełożenie igrzysk powoduje, że umowy z selekcjonerami trzeba renegocjować.

Przykład mamy chociażby w kontrakcie Vitala Heynena. W podobnej sytuacji znalazł się Laurent Tillie, szkoleniowiec męskiej kadry Francji. Kilka dni temu informowaliśmy, że trener znalazł się w trudnej sytuacji, bowiem w nowym sezonie poprowadzi Panasonic Panthers i nie wiadomo było czy klub oraz francuska federacja zgodzą się na łączenie obu stanowisk.Okazało się, że takie problemy da się rozwiązywać szybko i ze zrozumieniem wszystkich zainteresowanych stron. Tillie jest już po rozmowach z Japończykami oraz rodzimym związkiem i ma zgodę na pracę w obu miejscach. Do dogrania pozostały szczegóły, ale samo porozumienie jest już zawarte.

Bardzo chciałem pojechać na igrzyska do Tokio, federacja również wyraziła wolę, abym pozostał selekcjonerem. Przesunięcie igrzysk jest roczne niemal co do dnia, więc również klub nie widzi problemu w kalendarzu. Obaj pracodawcy wyrazili zgodę na łączenie stanowisk, a do dogrania pozostały szczegóły – skomentował sytuację Laurent Tillie.

źródło: inf. własna, L'equipe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved