Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Laurent Tillie pod wrażeniem gry Chińczyków

Laurent Tillie pod wrażeniem gry Chińczyków

– Myślę, że wynik obrazuje przede wszystkim różnicę w doświadczeniu obu zespołów – stwierdził po wygranej 3:1 z Chinami trener reprezentacji Francji, Laurent Tillie. – Nie byliśmy w stanie w kluczowych momentach pozbyć się stresu i grać na luzie – przyznał selekcjoner reprezentacji Chin, Xie Guochen.

Reprezentacja Francji turniej kwalifikacyjny w Tokio rozpoczęła od wygranej 3:1 z Chinami. – Jestem zadowolony z wyniku 3:1, Chińczycy grali naprawdę dobrze. Byłem pod wrażeniem ich rozgrywających, przyjmujących i atakujących. Myślę, że wynik obrazuje przede wszystkim różnicę w doświadczeniu obu zespołów. W naszej drużynie było widać zespołowość i to pomogło nam w odniesieniu zwycięstwa. W połowie meczu zmieniłem Earvina N’gapetha, ponieważ mamy w drużynie również innych świetnych zawodników – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Laurent Tillie, trener Francuzów.

To był dla nas trudny mecz, ponieważ Chińczycy grali bardzo dobrze. Niewiele wiedzieliśmy o przeciwnikach. W drugim secie wpadliśmy w dołek, na szczęście szybko z niego wyszliśmy i wygraliśmy cały mecz w czterech setach, zdobywając trzy punkty – przyznał Benjamin Toniutti.Rywale dobrze grali blokiem, byli przygotowani na nasze ataki. N’gapeth grał dobrze w pierwszym secie, ale stracił impet w kolejnym, podobnie jak i cały zespół. Teraz musimy się już skupić na kolejnym spotkaniu – dodał kapitan trójkolorowych.

Chiński szkoleniowiec Xie Guochen podkreślał większe doświadczenie rywali. – Miałem okazję zobaczyć, dlaczego Francja uważana jest za świetny i bardzo doświadczony zespół. My graliśmy całkiem dobrze, zamierzamy w tych meczach zdobyć jak najwięcej doświadczenia. Nie byliśmy w stanie w kluczowych momentach pozbyć się stresu i grać na luzie. W najbliższych meczach będziemy znów pokazywać twardą walkę i dobrą grę – mówił trener reprezentacji Chin.

Graliśmy z bardzo mocnym zespołem, ale udało nam się pokazać naszą siłę. W pierwszym secie nie potrafiliśmy znaleźć swojego tempa. To była zacięta gra, w której lepsi okazali się Francuzi. Rywale w tym meczu postawili na bardzo dobrą obronę – dodał kapitan chińskiego zespołu, Jiao Shuai.

źródło: FIVB, inf. własna