Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Laurent Tillie: Jeśli dostaniemy szansę, to ją wykorzystamy

Laurent Tillie: Jeśli dostaniemy szansę, to ją wykorzystamy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Damy z siebie wszystko w każdym spotkaniu. Jeśli dostaniemy jedną szansę, na pewno ją wykorzystamy. Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić – powiedział Laurent Tillie, szkoleniowiec reprezentacji Francji przed drugą fazą mistrzostw świata.

W Warnie o awans do czołowej szóstki mistrzostw świata zagrają Serbowie, Polacy, Francuzi i Argentyńczycy. Szczególnie siatkarze z Ameryki Południowej są w trudnej sytuacji, bowiem w pierwszej rundzie nie spisali się najlepiej, a teraz przyjdzie im walczyć z kandydatami do medali. – To bardzo trudna grupa, ponieważ gra w niej Polska, Serbia i Francja, które walczą o awans do finału. Jeszcze przed mistrzostwami świata były to trzy zespoły, które wszyscy uważali za finalistów i faworytów do wywalczenia złota w tym turnieju. Mamy bardzo małe szanse na znalezienie się w szóstce, bo zgromadziliśmy wcześniej tylko kilka punktów. Mimo to w każdym spotkaniu będziemy dawać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że zagramy trzy bardzo dobre mecze przeciwko tym silnym zespołom – powiedział Julio Velasco.W najbardziej uprzywilejowanej sytuacji są biało-czerwoni, którzy nie dość, że mają na koncie komplet zwycięstw, to nie stracili jeszcze w mistrzostwach świata nawet żadnego punktu. To dla nich duży bonus przed kolejnymi meczami, ale na pewno Francuzi, Serbowie czy Argentyńczycy nie będą łatwymi przeciwnikami. – Myślę, że to jest piękna i trudna grupa. Zgadzam się z trenerem Julio Velasco, że mamy tu w Warnie topowe zespoły. Mamy naprawdę trudną grupę. Mam nadzieję, że nie spotka nas tu wiele niespodzianek – skomentował Vital Heynen.

Jednym z kandydatów do awansu do czołowej szóstki turnieju są też Serbowie, którzy z drugiego miejsca awansowali do drugiej rundy, przegrywając tylko z Amerykanami w tie-breaku. – Mieliśmy bardzo trudną grupę w Bari, ale graliśmy dobrze, dzięki czemu udało się nam przyjechać do Warny. Chciałbym, aby moi zawodnicy myśleli teraz tylko o jednym meczu, a nie skupiali się na tym, kto jest po drugiej stronie siatki. korzystaliśmy z tej strategii do tej pory i uważam, że jest dobra. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować ten poziom siatkówki, który pokazaliśmy w Bari – podkreślił szkoleniowiec reprezentacji Serbii, Nikola Grbić.

W o wiele trudniejszej sytuacji są Francuzi, którzy przed turniejem również byli stawiani w gronie kandydatów do medali. Jednak dwie porażki w pierwszej fazie turnieju mocno skomplikowały im sytuację. O ile porażka z Brazylią nie jest zaskoczeniem, o tyle nosa utarli im też Holendrzy. Dlatego trójkolorowi muszą teraz wygrywać już wszystko, aby jeszcze mieć jakiekolwiek szanse na awans do czołowej szóstki. – Jestem bardzo dumny z tego, że jesteśmy w tej topowej grupie. Nie jesteśmy w najlepszej kondycji, ale postaramy się przetrwać każdy mecz. Damy z siebie wszystko w każdym spotkaniu. Jeśli dostaniemy jedną szansę, na pewno ją wykorzystamy. Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić – zakończył Laurent Tillie.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved