Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Laurent Tillie po igrzyskach przestanie być trenerem Les Bleus?

Laurent Tillie po igrzyskach przestanie być trenerem Les Bleus?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zmiana na stanowisku selekcjonera reprezentacji Francji po igrzyskach olimpijskich? Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.  Wieloletni szkoleniowiec Francuzów miał podjąć decyzję, jakoby po igrzyskach miał zakończyć współpracę z federacją francuską i pracować w japońskiej V-League w czołowym klubie.

Jak podaje jeden z czołowych dzienników we Francji, L’ÉQUIPE Tillie o pożegnaniu się z narodową drużyną swojego kraju miał już rozmyślać jakiś czas, od mistrzostw Europy 2019 i to niezależnie od wyniku na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Czwarte miejsce Les Bleus  na Euro i to granym u siebie w kraju zostało przyjęte jako rozczarowujące. Przypomnijmy, że w meczu o brąz lepsi okazali się Polacy.Chęć zatrudnienia Laurenta Tillie wyraziła jedna z czołowych ekip ligi japońskiej, Panasonic Panthers. Drużyna, w której występuje Michał Kubiak straciła w tym sezonie mistrzostwo kraju na rzecz JTEKT Stings po porażce w finale 2:3. Włodarze klubu zaproponowali mi atrakcyjną finansowo ofertę trzyletniego kontraktu. Na razie umowa jeszcze nie została podpisana z uwagi na epidemię koronawirusa.

Laurent Tillie stery reprezentacji Francji przejął w roku 2012. W 2015 i 2017 roku pod jego wodzą Les Bleus wygrali Ligę Światową ( dziś Ligę Narodów), a w 2016 roku zdobyli brązowe medale tejże imprezy. W 2015 roku Francuzi zostali mistrzami Europy. Na ostatnich igrzyskach olimpijskich Francja zajęła 9. lokatę.

źródło: inf. własna, lequipe.fr.

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved