Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Laurent Tillie: Nie ma energii, nie ma wyników

Laurent Tillie: Nie ma energii, nie ma wyników

fot. Aleksandra Twardowska

Po dwóch wygranych w Memoriale Wagnera Laurent Tillie zdecydował się na zmiany w składzie i wystawienie do gry drugiej szóstki. Ta nie dała rady sprostać prowadzonej przez Stephane’a Antigę Kanadzie i przegrała 0:3. Do przygotowań do mistrzostw Europy Trójkolorowi powrócą po kilku dniach przerwy. – Od poniedziałku do czwartku będziemy mieli wolne, potem czeka nas czas intensywnych treningów. Zawodnicy muszą czuć głód siatkówki, bo tylko wtedy mogą grać z pełnym zaangażowaniem – przyznał szkoleniowiec.

Francuzi nie podtrzymali serii zwycięstw na Memoriale Wagnera. W ostatnim dniu turnieju przegrali 0:3 z Kanadą. Laurent Tillie zdecydował się dać wolne swoim szóstkowym graczom. Benjamin Toniutti, który również nie pojawił się na boisku, nie miał wątpliwości, że ich rywale pokazali się z bardzo dobrej strony. – Kanada zagrała bardzo dobre spotkanie i zdecydowanie zasłużyła na wygraną. Skończyliśmy Memoriał Wagnera z dwoma zwycięstwami i jedną porażką, więc doskonale wiemy, w jakim miejscu jesteśmy i co musimy poprawić. Mamy niewiele ponad tydzień do startu turnieju, więc nie zostało wiele czasu, a wciąż mamy nad czym pracować. Oczywiście nie zabrakło pozytywnych elementów na tym turnieju. Mamy nadzieję, że na pierwszy gwizdek polskich mistrzostw będziemy już gotowi – zapowiedział rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.W o wiele lepszym humorze był inny zawodnik, którego również zobaczymy w tym sezonie w PlusLidze. Do ważnego triumfu nad Francją Kanadę poprowadził Tyler Sanders. Gra rozgrywającego z pewnością cieszy kibiców Lotosu Trefla Gdańsk. – Francja jest zawsze trudnym rywalem, nie pamiętam, kiedy ostatnio z nią wygraliśmy. Udało nam się powrócić do naszej dobrej gry po dwóch porażkach. W tym niedzielnym pojedynku o wiele lepiej zaprezentowaliśmy się w przyjęciu. Dzięki temu mieliśmy dużo więcej frajdy z gry. Ta frajda utrzymywała się od pierwszego do ostatniego gwizdka – analizował siatkarz.

Ekipy biorące udział w mistrzostwach Europy powoli powinny zbliżać się do swojej optymalnej dyspozycji. Kanadyjczycy znajdują się na zupełnie innym etapie przygotowań. – To był dla nas bardzo dobry turniej, mamy świadomość tego, że nie graliśmy przeciwko pierwszej reprezentacji Francji. Wszystko idzie do przodu, pracujemy ciężko. My jesteśmy na innym etapie przygotowań niż europejskie drużyny, nam zostało jeszcze 4-5 tygodni do osiągnięcia optymalnej formy – zapowiedział Stephane Antiga.

Francuzi wygrali tegoroczną Ligę Światową i są jednymi z faworytów do zdobycia złotego medalu podczas mistrzostw Europy. Czy porażka z Kanadą na koniec Memoriału Wagnera w jakikolwiek sposób zmartwiła Laurenta Tillie? – Kanada zasłużyła na to zwycięstwo, zagrała bardzo dobrze taktycznie. Współpraca na linii blok – obrona zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. Mamy trochę problemów i starałem się w trakcie meczu z Kanadą znaleźć rozwiązanie, ale niestety się nie udało. Mam nadzieję, że uda mi się to w trakcie czasu, który został do startu mistrzostw Europy. Turniej zdecydowanie należy ocenić jako udany, zaczęliśmy od wygrania dwóch trudnych pojedynków. Skończyliśmy wprawdzie porażką, mamy kilka detali do poprawienia, a czasu naprawdę zostało niewiele. Nie da się utrzymać żadnego zespołu na wysokim poziome przez długi czas, ale musimy szukać tych szczytowych momentów w różnym okresie. Od poniedziałku do czwartku będziemy mieli wolne, potem czeka nas czas intensywnych treningów. Zawodnicy muszą czuć głód siatkówki, bo tylko wtedy mogą grać z pełnym zaangażowaniem. Jeśli nie ma pozytywnej energii, to nie ma mowy o pozytywnym wyniku – podkreślił szkoleniowiec reprezentacji Francji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved