Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Laurent Tillie chciał uniknąć „bestii”, czyli Rosji i Polski

Laurent Tillie chciał uniknąć „bestii”, czyli Rosji i Polski

fot. Katarzyna Antczak

Francja, obok Belgii, Holandii i Słowenii, będzie jednym ze współgospodarzy CEV EuroVolley 2019 Mężczyzn i  w grupie A zagra m.in. z Włochami i Bułgarią. Trener francuskich siatkarzy Laurent Tillie uczestniczył 16 stycznia w losowaniu w Brukseli. – Grupa jest trudna, ale chciałem w tej fazie uniknąć przede wszystkim Polski i Rosji, gdyż są to „wielkie bestie” – komentował losowanie francuski szkoleniowiec, który z Francją zdobył w 2015 roku mistrzostwo Europy.

– Mam nadzieję, że przed półfinałami unikniemy gry z tymi zespołami. Uważam, że losowanie było dla nas dobre – mówi francuski szkoleniowiec. Laurent Tillie nie ukrywa, że mecze z Włochami i Bułgarią będą trudne. Francja zacznie rywalizację z Rumunią, zespołem, który nie jest wysoko notowany na arenie międzynarodowej. Zdaniem trenera Tillie  będzie to odpowiednie wejście w turniej.Francja i Włochy od wielu lat grają ze sobą na arenie międzynarodowej. Gracze reprezentacji Francji (Stephen Boyer, Trévor Clevenot, Jénia Grebennikov, Yacine Louati i Jonas Aguenier) obecnie występują w lidze włoskiej. Natomiast doskonale znający bułgarską siatkówkę Silvano Prandi od kilku lat stoi na czele Chamount VB 52 HM, prowadząc także tę francuską drużynę w Lidze Mistrzów CEV. Warto dodać, że kilku francuskich zawodników grało lub gra w klubach PlusLigi, a jednym z nich jest Benjamin Toniutti (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), uważany za jednego z najlepszych rozgrywających na świecie.

Po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do 1/8 finału. Nikt we Francji nie wyobraża sobie, żeby w tym gronie nie znaleźli się podopieczni trenera Laurenta Tillie. W przypadku kwalifikacji jego zespół trafi na którąś drużynę z grupy C. Mecze tej fazy odbędą się w Nantes.

Po raz ostatni Francja była organizatorem wielkiej siatkarskiej imprezy w 1986 roku. Wtedy rozegrane zostały mistrzostwa świata. – Była najwyższa pora, żeby zorganizować kolejny wielki turniej. Mamy trudną grupę, ale ten fakt zapowiada emocje i wysoki poziom rywalizacji w Montpelier – prawdziwym siatkarskim mieście –  powiedział Eric Tanguy, prezydent Francuskiej Federacji Piłki Siatkowej.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved