Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Laurent Tillie: To jest brak poszanowania zawodników

Laurent Tillie: To jest brak poszanowania zawodników

fot. Patryk Głowacki

Coraz częściej słyszymy głosy, że siatkarski kalendarz jest przeładowany, a zawodnicy i zawodniczki grają przez cały rok niemal bez odpoczynku. Tym razem nie wytrzymał selekcjoner reprezentacji Francji. Laurent Tillie w ostrych słowach skrytykował fizyczną i mentalną eksploatację graczy, nazywając kalendarz rozgrywek „nieludzkim”. 

Mamy do czynienia z wieloma kontuzjami, jak również z psychicznym wyczerpaniem zawodników, dlatego rozpocząłem przygotowania do kwalifikacji olimpijskich w powiększonym, siedemnastoosobowym składzie. Chciałem wypróbować jak najwięcej możliwości – powiedział Laurent Tillie.Turniej w Berlinie to jedyna szansa na udział w igrzyskach, a jednocześnie najtrudniejsze zawody do ogarnięcia, bo jednocześnie czujemy presję ze strony klubów na odpoczynek zawodników – dodał francuski szkoleniowiec. Tillie zaznczył również, że część z nich jest również w trakcie negocjacji na przyszły sezon. – I do tego wszystkiego jest nieprzerwany łańcuch rozgrywek, Tempo zaczyna się robić zabójcze. To jest brak poszanowania zawodników. Nie dbamy wystarczająco o ich zdrowie. Wyciskamy z nich absolutnie wszystko, dochodzimy do limitów możliwości i stąd się później biorą kontuzje. 

Trener Francuzów odniósł się także do psychicznego aspektu takich sytuacji. – Earvin Ngatpeth grał na przykład półfinał i finał Pucharu Rosji 25 i 26 grudnia. Zawodnicy występujący we Włoszech jeszcze wieczorem 26 grudnia byli na boisku, a od 27 grudnia są już na zgrupowaniu. Ach! Jakie to cudowne spędzić Sylwestra we własnym gronie, a później ekspresowo przygotować się do bardzo ważnego turnieju, gdzie będzie wysoki poziom. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale rozumiem że FIVB pracuje nad tym – zakończył Tillie.

 

 

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved