Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Laura Ludwig i Kira Walkenhorst najlepsze w Hamburgu

Laura Ludwig i Kira Walkenhorst najlepsze w Hamburgu

fot. FIVB

Niemki Laura Ludwig i Kira Walkenhorst triumfowały w turnieju z serii „Major” w Hamburgu, po zwycięstwie w meczu finałowym z Brazylijkami Agathą Bednarczuk i Barbarą Seixas de Freitas. Brązowe medale przypadły również brazylijskiej parze Larissa França Maestrini/Talita da Rocha Antunes, które wygrały z Amerykankami April Ross i Kerri Walsh.

Półfinały turnieju w Hamburgu przyniosły sporo emocji. W pierwszym reprezentantki Niemiec, które grały przed własną publicznością, pokonały po tie-breaku utytułowaną amerykańską parę April Ross i Kerri Walsh. Pierwszego seta gospodynie wygrały do 16, w drugim jednak po wyrównanej walce lepsze były Amerykanki. W tie-breaku emocje i walka były do końca, w ostatnich piłkach więcej sił i zimnej krwi zachowały Niemki i to one triumfowały po wygranej 16:14.W drugim półfinale zmierzyły się ze sobą dwie pary brazylijskie. Pierwszy set padł łupem Larissy França Maestrini i Tality da Rocha Antunes, ale w drugiej partii lepsze okazały się Agatha Bednarczuk i Barbara Seixas de Freitas. W tie-breaku Agatha i Barbara prowadziły od początku do końca, pewnie wygrywając do 11 i awansując do finału.

Larissa i Talita niepowodzenie w półfinale odbiły sobie w meczu o brązowy medal. Brazylijki od początku zdominowały amerykański duet i pewnie wygrały do 15 i 17, stając na najniższym stopniu podium. – Myślę, że zagrałyśmy bardzo dobrze w tym turnieju – mówiła po meczu Talita. – Wprawdzie przegrałyśmy w półfinale, ale to naprawdę był dobry turniej. Zrobiłyśmy wszystko, co było w naszej mocy. Czasem nawet kiedy przegrywasz, to nie jest to najgorsza rzecz – stwierdziła brazylijska siatkarka.

Mecz finałowy rozgrzał publiczność w Hamburgu do czerwoności. Był niezwykle zacięty, a o wygranej w poszczególnych setach decydowały niuanse. W pierwszej partii triumfowały ku uciesze kibiców Laura Ludwig i Kira Walkenhorst, które wygrały 21:19. W drugiej partii Niemki również były bliskie wygranej, w końcówce jednak Brazylijki pokazały, że nie znalazły się w finale przez przypadek i to one wygrały – również do 19. O wygranej rozstrzygał więc tie-break, a w nim lepsze (15:12) okazały się gospodynie i to one sięgnęły po złote medale, wyprzedzając dwie pary z Ameryki Południowej.

półfinały:
Ludwig/Walkenhorst (GER) – Ross/Walsh (USA) 2:1
(21:16, 19:21, 16:14)
Agatha/Barbara (BRA) – Larissa/Talita (BRA) 2:1
(19:21, 21:18, 15:11)

mecz o 3. miejsce:
Ross/Walsh (USA) – Larissa/Talita (BRA) 0:2
(15:21, 17:21)

finał:
Ludwig/Walkenhorst (GER) – Agatha/Barbara (BRA) 2:1
(21:19, 19:21, 15:12)

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved