Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Laura Dijkema: Musimy zagrać dużo lepiej niż w Brazylii

fot. Łukasz Krzywański

W ubiegłorocznej edycji World Grand Prix reprezentacja Holandii zajęła 3. miejsce. Pomarańczowe liczą, że uda im się co najmniej powtórzyć ten rezultat. W pierwszym meczu finałowego turnieju, rozgrywanego w Chinach, Holenderki rywalizować będą z kadrą Brazylii. – W Brazylii zagrałyśmy bardzo zły turniej, wszystkie mecze były kiepskie w naszym wykonaniu. Jesteśmy zmotywowane, by się zrehabilitować za te trzy porażki – podkreśliła Laura Dijkema.

Sześć zwycięstw i trzy porażki – takim bilansem po fazie grupowej mogą się pochwalić siatkarki Holandii. Do Chin, gdzie odbywa się finałowy turniej I dywizji World Grand Prix, zawodniczki Oranje nie pojechały jednak w zbyt dobrych humorach. Wszystko przez trzy porażki, jakie przydarzyły im się w Brazylii. Najpierw musiały uznać wyższość USA (1:3), później Brazylii (1:3), by na koniec po tie-breaku przegrać z Belgią. Podopieczne Jamie Morrisona mają świadomość, że muszą zrobić wszystko, by zatrzeć złe wrażenie.Podczas turniejów w Holandii i Rosji pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony. Myślę, że pojedynek przeciwko Rosji w Kaliningradzie był naszym najlepszym występem. Niestety później nie potwierdziłyśmy tego w Brazylii, zagrałyśmy trzy słabe mecze i przegrałyśmy – przypomniała Laura Dijkema.

Ubiegłoroczne zmagania World Grand Prix Holandia zakończyła z brązowym medalem, dlatego nic dziwnego, że na turniej w Chinach Pomarańczowe są podwójnie zmotywowane. – Bardzo się cieszymy z tego, że ponownie możemy się znaleźć w gronie najlepszych ekip. Jesteśmy przekonane, że fani w Nanjing szczelnie wypełnią halę i że będą świadkami naprawdę interesujących pojedynków. Jesteśmy zmotywowane, by zaprezentować się o wiele lepiej, niż to miało miejsce w Brazylii – dodała zawodniczka.

Holandia zmagania w finałowym turnieju rozpocznie właśnie od konfrontacji z Brazylią. – Zagrałyśmy wtedy bardzo źle, popełniłyśmy masę błędów, dlatego nic dziwnego, że rywalki były od nas lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Musimy poprawić przede wszystkim naszą grę w obronie. Również Chiny to wymagający przeciwnik. Gospodynie turnieju znane są z różnorodnej gry na siatce i świetnego czucia w obronie. Zmierzymy się z nimi po raz pierwszy podczas tegorocznego World Grand Prix. Na pewno musimy wznieść się na wyżyny, by pokonać takiego przeciwnika jak Brazylia czy Chiny – podkreśliła rozgrywająca.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved