Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Lang Ping: Poczułam niesamowitą ulgę po naszej wygranej

Lang Ping: Poczułam niesamowitą ulgę po naszej wygranej

fot. FIVB

Po 12 latach żeńska reprezentacja Chin ponownie sięgnęła po złoty medal igrzysk olimpijskich. Podopieczne Lang Ping w pojedynku o pierwsze miejsce pokonały świetnie spisujące się w tym turnieju Serbki 3:1. – Po trzech porażkach w fazie grupowej musiałyśmy wierzyć, że stać nas na zwycięstwo – przyznała po zwycięstwie Lang Ping.

Chinki różnie spisywały się w fazie grupowej igrzysk olimpijskich, jednak zwycięstwa w najważniejszych meczach pozwoliło im spełnić marzenia o olimpijskim złocie. – Przez ostatnie cztery lata mój zespół ciężko na to pracował. Dokładnie planowałyśmy nasze treningi i każdego dnia egzekwowałyśmy plan krok po kroku. Chciałam podziękować moim zawodniczkom i trenerom i każdemu, kto nas wspierał i wierzył w rozwój naszego programu – podsumowała trener chińskiej kadry, Lang Ping. Nie ukrywała ona równocześnie, że jej podopieczne miewały w Rio de Janeiro różne momenty. – Po trzech porażkach w fazie grupowej musiałyśmy wierzyć, że stać nas na zwycięstwo. Prawdopodobnie zbyt skupiałyśmy się na wyniku, a nie na tym, jak go osiągnąć. Staraliśmy się motywować nasze podopieczne i tłumaczyliśmy im, że najpierw muszą wypełnić swoje role, żeby osiągnąć sukces – tłumaczyła.Czwarty set spotkania o olimpijski triumf był najbardziej wyrównany. Chinki zapisały na swoim koncie zwycięstwo w tej partii dopiero w końcówce. – Poczułam niesamowitą ulgę po naszej wygranej. Nie miałam już siły nawet skakać i krzyczeć. Pod koniec zmęczenie wzięło górę – przyznała otwarcie szkoleniowiec złotych medalistek. – W tym meczu zagrałyśmy dobrze, ale nie można oceniać naszego występu jedynie na jego podstawie. Jesteśmy młodym zespołem i przed nami jeszcze długa droga. Wiele drużyn dorównuje nam siłą. Musimy kontynuować naszą ciężką pracę, bo mamy wiele rzeczy, które można poprawić – zapowiedziała Lang Ping.

Radości z wygranej nie kryła kapitan chińskiego zespołu. – Jestem niesamowicie szczęśliwa, że udało nam się wygrać ten cenny medal. Skupiałyśmy się na każdym punkcie, wygrywałyśmy krok po kroku, aż do zwycięstwa. Muszę podziękować naszej trenerce, bo to ona pomogła nam wspiąć się na podium – mówiła Hui Ruoqi. Złota medalistka cieszyła się również z dopingu, który bez wątpienia pomógł jej drużynie. – Jestem szczęśliwa, że wielu Chińczyków nas tu wspierało, czułyśmy się jak w domu. Miałyśmy poczucie odpowiedzialności, że musimy pokazać chińskiego ducha walki i mamy nadzieję, że będzie to ważny aspekt w naszym społeczeństwie – tłumaczyła. Chinka przyznała również, że było wielu, którzy nie przepowiadali jej sukcesu. – Kiedy zaczynałam grać w siatkówkę, wielu mówiło mi, że nie osiągnę sukcesu. Na szczęście ciężka praca mi na to pozwoliła. To jedynie potwierdza, że jeśli masz marzenia, to dzięki ciężkiej pracy jesteś w stanie je spełnić – zakończyła Hui Ruogi.

Dla reprezentacji Serbii awans do finału igrzysk olimpijskich już był historycznym osiągnięciem. – Mam mieszane uczucia, bo z jednej strony przegrałyśmy mecz, ale z drugiej to, co osiągnęłyśmy, jest niesamowite. Jestem dumna z tego, co zrobiłyśmy – mówiła Brankica Mihajlović. Serbska przyjmująca otwarcie przyznała, że ostatni mecz był trudny dla jej zespołu. – Chiny zagrały świetny mecz, a my starałyśmy się za nimi nadążyć, ale to nam się nie udało. To był dla nas świetny turniej, w którym zdobyłyśmy srebro dla naszego kraju. To jeszcze nigdy w historii nam się nie udało, więc w tym momencie jestem dumna z tego zespołu – tłumaczyła Serbka. Srebro to pierwszy medal dla żeńskiej reprezentacji tego kraju w historii igrzysk olimpijskich i bez wątpienia jeden z największych sukcesów tej kadry. – Moim zdaniem zawodniczki wzajemnie sobie pomagały w tym turnieju i to robiło różnicę. Świetnie się ze sobą czujemy i to jest najważniejsze. Ja dawałam z siebie wszystko od pierwszego spotkania i chociaż ten ostatni pojedynek może nie był najlepszy, to jednak starałam się jak mogłam i to się opłaciło – tłumaczyła przyjmująca, która została wybrana do drużyny marzeń turnieju.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved