Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lana Ščuka: Czułam się trochę zagubiona

Lana Ščuka: Czułam się trochę zagubiona

fot. Michał Szymański

W pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywanym w Atlas Arenie Niemki zmierzyły się ze Słowenkami. Górą okazały się podopieczne Felixa Koslowskiego, które pokonały swoje niedzielne rywalki bez straty seta. –  Myślę, że mogły mieć w tym udział roszady na rozegraniu. Za bardzo chciałyśmy awansować dalej, w końcu to tylko jedno spotkanie – przyznała przyjmująca reprezentacji Słowenii, Lana Ščuka.

We wcześniejszych spotkania zdecydowanie lepiej prezentowałyście się w ofensywie niż w przyjęciu, a w niedzielę było odwrotnie. Co było tego powodem?Lana Ščuka: – Myślę, że mogły mieć w tym udział roszady na rozegraniu. Za bardzo chciałyśmy awansować dalej, w końcu to tylko jedno spotkanie. Dlatego też nie wychodziły nam te ataki. Jestem jednak dumna z mojej drużyny. Dałyśmy z siebie wszystko, ale mogłyśmy się zaprezentować lepiej.

Wydawać by się mogło, że po osiągnięciu celu, jakim był awans do fazy play-off, będzie wam się grało łatwiej, a pani mówi o zdenerwowaniu drużyny.

– Może źle to ujęłam, nie było presji, ale ja czułam się trochę zagubiona na boisku, ponieważ za bardzo chciałam i trochę te piłki uciekały.

To jakich elementów wam w tym spotkaniu zabrakło?

– Zdecydowanie zabrakło ataku. Przyjęcie, obrona i reszta elementów była w naszym wykonaniu na wysokim poziomie. Nie potrafiłyśmy też wykorzystać okazji i brakowało nam odwagi w tych wyrównanych akcjach.

Jak oceniłaby pani występ swojej drużyny w tym turnieju?

– Na początku było ciężko, ponieważ miałyśmy trudną grupę. Potrzebowałyśmy cały czas skupiać się na grze, ponieważ normalnie nie gramy z takimi przeciwnikami, może 1-2 razy w roku. Istnieje duża różnica w poziomie siatkówki, ale dzięki temu możemy się rozwijać jako drużyna. Robimy progres.

Być może w przyszłości będziecie się czuć pewnie w tych meczach z mocnymi reprezentacjami: Niemcami, Włochami, Polkami…

– Zasmakowałyśmy tego prawdziwego świata siatkówki. Przynajmniej połowa dziewczyn nie grała nigdy w takim turnieju i do następnych takich spotkań będziemy podchodzić spokojniej.

W następnym sezonie zagra pani w Casalmaggiore. Jaka będzie pani rola w zespole?

– Moim zadaniem będzie wspomaganie podstawowej szóstki. Postaram się jak najwięcej nauczyć. Już to przerabiałam wcześniej Modenie, więc mniej więcej wiem, jak to będzie wyglądać. Będę chciała też wykorzystać wszystkie okazje i czerpać doświadczenie z każdej chwili spędzonej na boisku.

To jakie cele stoją przez zespołem w przyszłym sezonie?

– Postawiliśmy sobie wysokie cele. Nasza drużyna jest mieszkanką młodych i doświadczonych zawodniczek. Na pewno postaramy się dostać do czwórki.

Czy będzie czas na krótkie wakacje między sezonem reprezentacyjnym i klubowym?

– Myślę, że dostanę kilka dni wolnego. Pojadę więc do domu, odpocznę, a później przyjadę do Włoch, żeby przygotować się do sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved