Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

ŁALS: Łukasz Polański w tym sezonie zagra w… TrenDino

fot. Katarzyna Antczak

W dniu 07.10.2017 odbyła się inauguracja rozgrywek XXI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. W bieżącym sezonie w największej amatorskiej lidze w Polsce wystartowało łącznie 57 drużyn żeńskich i męskich. Wśród zawodników jest również Łukasz Polański.

Przez najbliższe siedem miesięcy ponad 800 zawodników i zawodniczek będzie rywalizowało w pięciu męskich i dwóch żeńskich ligach o tytuł najlepszego zespołu amatorskiego siatkówki. W nowym sezonie mamy okazję powitać nowych zawodników, którzy zakończyli swoją zawodową karierę, ale chcieliby w dalszym ciągu utrzymać formę i kontakt ze środowiskiem siatkarskim. I tak w zespole TrenDino będzie można zobaczyć na parkiecie m.in. Łukasza Polańskiego – byłego zawodnika PLS (AZS Częstochowa), a w drużynie Sklepbeznazwy.com.pl Piotra i Wojciecha Blombergów.Tegoroczna inauguracja okazała się bardzo ciekawa. Sporo zmian i transferów w zespołach spowodowało, że w pierwszej kolejce padło kilka zaskakujących wyników. W ekstraklasie kobiet rozegrane zostało tylko jedno spotkanie, w którym wzmocniony w nowym sezonie kilkoma zawodniczkami zespół SportEkspert (ubiegłoroczny wicelider) pokonał 3:1 drużynę Mi…mi, czyli zeszłoroczne brązowe medalistki. W I lidze kobiet dobrze wystartowały siatkarki Dzikusy II, pokonując 47 LO 3:1. Komplet punktów uzyskała drużyna Delia Cosmetics, wygrywając 3:0 z ZSO 8 oraz Stal Głowno, pokonując Wiśniową Górę również bez straty seta.

Po rocznej przerwie powracające do ekstraklasy zespoły Lozametu i Sokoła musiały uznać wyższość ekstraklasowych weteranów. Pierwszy z nich przegrał 1:3 z drużyną Bejłocz, która w ubiegłym sezonie uplasowała się na bezpiecznym 5. miejscu, a drugi oddał 4 punkty teamowi z Koluszek. Brązowi medaliści, czyli Sklepbeznazwy, urwali zaledwie jednego seta aktualnym mistrzom z TKKF Dzikusy, przegrywając 1:3. W IA lidze mężczyzn spotkały się dwa zespoły doświadczone zespoły, które jeszcze w ubiegłym roku grały w najwyższej lidze. Zwycięstwo odniosła Iskra, która z drobnymi problemami pokonała Bakalland Ba! 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz MakoLab – Szarańcze. Kompletem punktów po pierwszej kolejce mogą cieszyć się drużyny Energia oraz Euro-Ekol. W IB lidze mężczyzn wyniki były zdecydowanie jednostronne. Centinet pokonał Euro-Ekol Starszaki 3:1. Dodatkowo aż trzy zespoły uzyskały maksymalną ilość punktów, a są nimi: Team Spiryt, Wild Boyz oraz ARCORA.

W II lidze pewne zwycięstwa odnotowały Kodżirasy i Energeo. A za 3 punkty swoje mecze wygrały drużyny Surchem i VC Nosorożec. W III lidze pojawiły się dwa mecze remisowe (Salos Wodna – Klimapremium; Easy – Terwo). Bezapelacyjną wygraną odniósł zespół Fly Master Yeters, a po 3 punkty trafiły na konto zespołu mBanku i TKKF Zgierz.

Więcej informacji na stronie www.siatka-lodzkie.org

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved