Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łączenie klubów po epidemii metodą na przetrwanie?

Łączenie klubów po epidemii metodą na przetrwanie?

fot. CBV

Tak naprawdę nikt nie wie, jak będzie wyglądał sport w nowej rzeczywistości po epidemii. Powoli jednak obserwujemy kryzys dotykający kluby i próby rozwiązania problemów. Brazylijskie media spekulują, że zespoły, których budżety są zagrożone, mogą łączyć swoje siły, żeby przetrwać.

Pierwsze takie ruchy w Kraju Kawy obserwujemy w żeńskiej lidze. Wygląda na to, że SESC Rio de Janeiro, które zmaga się z dużym załamaniem finansów, może połączyć się z CR Flamengo, któremu udało utrzymać się w stawce najlepszych zespołów w Brazylii.SESC to dwunastokrotny mistrz kraju, a o jego sile świadczy fakt, że od czasu powstania klubu w 1997 roku, tylko czterokrotnie ten zespół nie zagrał w finale ligi. Od 2004 roku trenerem drużyny jest legendarny Bernardo Rezende. W tym samym czasie do ekipy z Rio dołączyła znana w Polsce Regiane Bidias, która opuściła SESC dopiero w 2017 roku, by dołączyć do ŁKS Commercecon Łódź.

Obecnie klub jest w finansowych tarapatach. Stracił już swoją gwiazdę Tandarę. Ostatnim pomysłem na przetrwanie zespołu jest jego połączenie z CR Flamengo. Być może będzie to kierunek, który przyjmie się na świecie kluby, żeby połączyć siły oraz budżety będą robić fuzje. Pozostaje pytanie na jakich zasadach oraz czyją historię i sukcesy będzie dziedziczył nowy klub? A być może będą to czasowe umowy współpracy i kluby mimo połączenia sił będą zachowywać pewną autonomię? To z pewnością ciekawe i dla niektórych pewnie jedyne rozwiązanie. Zapewne w niedługim czasie się okaże, czy będzie to popularna metoda pozostania przy życiu w postepidemicznych czasach.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved