Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > L. Tillie: Chcieliśmy pokazać nasz wielki szacunek do życia

L. Tillie: Chcieliśmy pokazać nasz wielki szacunek do życia

fot. Katarzyna Antczak

Pojedynek pomiędzy Francją i Serbią zaliczyć można było do szczególnych w toku zmagań Final Six. Podopieczni Laurenta Tillie mierzyli się ze swoimi rywalami kilkanaście godzin po tragedii w Nicei, a dla Polaków wygrana zespołu Nikoli Grbicia decydowała o awansie do półfinału rozgrywek. Finalnie ręce w geście zwycięstwa podnieśli Les Blues. – Chcieliśmy pokazać nasz ogromny szacunek do życia – powiedział trener Trójkolorowych.

Zwycięstwo Serbii z Francją dla Polaków oznaczało awans do półfinału zmagań Final Six. W tie-breaku silniejsi okazali się jednak Trójkolorowi. – Pragnęliśmy zagrać ten mecz tak, jak prezentowaliśmy się w pozostałych bataliach w naszej grupie – chcieliśmy wygrać, nie patrząc na to, kto będzie z nami walczył w dalszym etapie rozgrywek. Naszym celem stało się bycie gotowymi pod względem psychicznym do przeciwstawienia się wszystkim trudnościom. Po stanie 2:0 dla Francji musieliśmy coś zmienić w naszej grze – powiedział kapitan zespołu Serbii, Dragan Stanković. – Jako liderzy grupy staraliśmy się dać z siebie wszystko podczas pierwszych dwóch partii meczu, jednak Francuzi grali bardzo dobrze, po drugich przerwach technicznych zdobywali punkty bezpośrednio z zagrywki i podporządkowywali sobie nas. Nie było nam łatwo powrócić do meczu – dodał Serb.Nie ulega wątpliwości, że był to o wiele trudniejszy pojedynek dla reprezentantów Francji, w których kraju kilkanaście godzin wcześniej dokonany został atak terrorystyczny. Ponadto zespół Trójkolorowych miał sobie wiele do udowodnienia, chcąc pokazać, że nie jest teamem jednego sezonu. – To było bardzo ważne, byśmy ponownie znaleźli się w półfinale zmagań Ligi Światowej, choć nie ukrywam, że nie wszystko ułożyło się po naszej myśli, bowiem raz jeszcze prowadziliśmy 2:0, by chwilę później bronić się przed przegraną w tie-breaku. Musimy nauczyć się lepiej zarządzać naszą grą – oznajmił kapitan i zarazem rozgrywający francuskiej ekipy, Benjamin Toniutti.

– Tak naprawdę dobrze kierować naszą grą udawało się nam do wyniku 16:15 w pierwszej partii. To samo zdarzyło się w drugiej odsłonie zmagań, gdyż przeciwnicy zaczęli ryzykować w polu serwisowym i to zadziałało – wskazał przyczyny porażki swojego teamu Nikola Grbić. – Dysproporcję pomiędzy nami dobrze pokazała różnica w asach i błędach własnych. Cieszę się, że mimo wszystko udało nam się powrócić do meczu przy stanie 0:2, ponieważ takiego właśnie nastawienia wymagam od swoich zawodników – zaznaczył szkoleniowiec. To zrozumiałe, że zupełnie inaczej do spotkania podszedł Laurent Tillie. – Rzecz jasna cieszymy się z kwalifikacji do półfinału, ale przede wszystkim chcieliśmy pokazać nasz wielki szacunek do życia i udowodnić, że można zrobić coś więcej niż tylko grać w siatkówkę. Pragnęliśmy wnieść choć trochę radości – zakończył szkoleniowiec.

Jaka twoim zdaniem jest przyczyna kiepskiej frekwencji na LŚ?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved