Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ł. Kadziewicz: Na razie wszystko jest palcem na wodzie pisane

Ł. Kadziewicz: Na razie wszystko jest palcem na wodzie pisane

fot. Katarzyna Antczak

W przyszłorocznych mistrzostwach świata polscy siatkarze zmierzą się w grupie z Bułgarią, Finlandią, Kubą, Iranem i Portoryko. I wcale nie będą faworytami, mimo że bronią tytułu. – Trudno coś wróżyć, bo w naszej reprezentacji wszystko jest palcem na wodzie pisane – uważa Łukasz Kadziewicz, wicemistrz świata z 2006 r. i komentator siatkówki.

Polska, jako bodaj jedyny z 24 zespołów wybierających się na MŚ, nie ma w tej chwili trenera ani czytelnego planu rozwoju reprezentacji. To wszystko ma się dopiero rodzić wraz z wyborem selekcjonera, czego należy się spodziewać najwcześniej na przełomie roku. Potem musiałoby się zacząć szybkie budowanie ekipy pod wodzą nowego sztabu. A na to nie będzie dużo czasu, bo liga skończy rozgrywki w maju.Łukasz Kadziewicz patrzy na to z dużą rezerwą. – Ciężko komentować wyniki losowania, skoro w tej chwili tak naprawdę nic nie wiadomo o naszej drużynie narodowej – mówi „Super Expressowi”. – Na razie wiemy, że nic nie wiemy. Nie można wykluczyć żadnego scenariusza, łącznie z odejściem kilku graczy typu Kubiak, Kurek czy Konarski. A w takim przypadku i Finlandia byłaby dla nas trudnym przeciwnikiem – uważa Kadziewicz.

– Nie wiem, jaki jest pomysł czy projekt na kadrę 2018, nie wiadomo, kto to poprowadzi i jak – kontynuuje. – Na mistrzostwach będzie się z kim bić w grupie, takie zespoły jak Bułgaria i Iran to nam zagwarantują. Tyle można powiedzieć na pewno, ale wszystko inne pozostaje w zawieszeniu. Najpierw chciałbym usłyszeć, kto obejmie reprezentację, jaki będzie miał plan i kogo sobie wybierze. Potem można się zastanawiać, co z tego wyniknie. Na razie wszystko jest palcem na wodzie pisane – podkreśla.

źródło: se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved