Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ł. Kadziewicz: Najlepsi na świecie? Rezende i Velasco

Ł. Kadziewicz: Najlepsi na świecie? Rezende i Velasco

fot. Katarzyna Antczak

Łukasz Kadziewicz w zeszłą niedzielę poprowadził w Bierutowie debatę podczas I Forum Dolnośląskiej Siatkówki. W wywiadzie dla Gazety Wrocławskiej popularny „Kadziu” opowiadał m.in. o swojej szkółce siatkarskiej i o tym, kogo widziałby na stanowisku trenera reprezentacji Polski.

Jak wrażenia po prowadzeniu debaty w Bierutowie? Chyba pozytywne.Łukasz Kadziewicz: Pewnie. Przerażające jest to, że mamy rok 2016, a przed Forum Dolnośląskiej Siatkówki jest dopiero „jedyneczka”. Ważne, że zaczynamy. Szkoda, że tak późno. Mam nadzieję, że ta inicjatywa będzie ewoluowała. Okazało się bowiem, że ci ludzie chcą mówić, chcą się dzielić swoim doświadczeniem, pracować, są zjednoczeni. Każdy z nas musi dołożyć coś od siebie, żeby urodził się jakiś pomysł: jak pozyskiwać pieniądze? Jak angażować dzieci? Jak propagować siatkówkę? Pierwszy kamyczek został rzucony. To jest świetna inicjatywa.

Prowadzi pan własną akademię siatkarską. Proszę powiedzieć coś więcej o tym projekcie, o działach na Warmii i Mazurach oraz na Dolnym Śląsku.

– Na koniec roku będziemy dysponowali potencjałem ok. 300 dzieciaków. Projekt cały czas się rozwija, dokładamy nowe działy, nowych trenerów. To fajna idea – trzech byłych, zawodowych sportowców – Maciek Dobrowolski, Paweł Siezieniewski i ja – postanowiło uczyć dzieci w wieku od 8 do 12-13 lat. Chcemy pokazać, jak piękną dyscypliną jest siatkówka. Jak niewiele potrzeba do jej uprawiania. Chcemy udowodnić, że hala sportowa to świetne miejsce, by wyzbywać się kompleksów, nauczyć się funkcjonować w grupie, zawiązywać przyjaźnie. Edukujemy sportowo, a siatkówka jest niejako na drugim miejscu.

Liczycie na to, że wychowacie siatkarzy, którzy zagrają kiedyś w reprezentacji, czy trafią do PlusLigi?

– Nasze dzieci są dla klubów z tego regionu – z Warmii i Mazur czy z Dolnego Śląska. Chcemy je oddać do dobrze działających klubów młodzieżowych. Taki jest nasz cel. Marzy nam się wychowanie mistrza olimpijskiego czy mistrza świata. Mamy jednak świadomość tego, że pierwszym celem jest edukacja. Uświadamianie, że sport powinien być ważną rzeczą w życiu każdego młodego człowieka.

Na koniec muszę pana zapytać o kolejnego trenera reprezentacji. Prezes PZPS-u zaprzecza, ale plotki mówią, że to może być Raul Lozano. Zna go pan bardzo dobrze – to będzie dobry wybór?

– Powiem tak: gdybym miał wybrać dwóch topowych trenerów na świecie, to byliby to Brazylijczyk Rezende i Argentyńczyk Velasco.

*Cały wywiad Jakuba Gudera na www.gazetawrocławska.pl

 

 

źródło: gazetawroclawska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved