Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kwalifikacje World Tour w Iranie

Kwalifikacje World Tour w Iranie

fot. archiwum

Kwalifikacjami do turnieju głównego rozpoczęła się dziś rywalizacja w zawodach World Touru na irańskiej wyspie Kisz, licząca blisko 91 km², która jest oddalona o ponad 1000 km od ośrodka narciarskiego Dizin, gdzie w poniedziałek Piotr Janiak i Michał Matyja zdobyli brązowe medale azjatyckiej odsłony Snow Volleya.

Jest duża szansa, że wynik ten poprawią polskie pary w siatkówce plażowej na wyspie Kisz. Biało-czerwoni są stawiani w roli faworytów. W rankingu najwyżej zostali rozstawieni Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol znaleźli się na siódmym miejscu.Polacy będą musieli uważać na rywali z Rosji, którą reprezentować będą między innymi Liamin/Krasilnikow oraz Stojanowski/Jarzutkin. Ten ostatni duet w ubiegłorocznej edycji tego turnieju przegrał w finale z Jeffersonem i Cherifem (Katar) 1:2 (13:21, 21:14, 12:15), a w spotkaniu o brązowy medal Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz z Kantorem i Łosiakiem 1:2 (19:21, 21:15, 11:15).

O podium powinni powalczyć również Böckermann/Flüggen z Niemiec oraz Mayer/Doherty ze Stanów Zjednoczonych. Znani z gorącego dopingu irańscy kibice wspierać będą swoje drużyny. Gospodarze zgłosili do rozgrywek cztery pary.

Dzisiejsze eliminacje wyłoniły osiem zespołów, które dołączą do walki o najwyższe cele. W Iranie grają zespoły z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii.

Na wyspie Kisz odbędzie się turniej rangi trzygwiazdkowej, który zakończy się 18 lutego. Do rywalizacji przystąpiły tylko drużyny męskie.

Pierwszy w tym sezonie turniej World Touru w Fort Lauderdale (USA) wygrali Brazylijczycy Alvaro Filho i Saymon Barbosa, którzy w finale pokonali swoich rodaków Andre Loyolę i Evandro Oliveirę 2:0 (21:15, 21:17). Mecz o trzecie miejsce był meczem amerykańskim. Philip Dalhausser i Nicholas Lucena wygrali z Johnem Hydenem i Ryanem Dohertym 2:1 (14:21, 21:13, 15:10). Najlepiej z polskich par spisali się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy dotarli do ćwierćfinału. W Fort Lauderdale grali ze sobą po raz pierwszy. W walce o półfinał ulegli późniejszym zwycięzcom imprezy. Rundę wcześniej odpadli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved