Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do ME U-18 M: Biało-czerwoni nie dali żadnych szans Cyprowi

Kwal. do ME U-18 M: Biało-czerwoni nie dali żadnych szans Cyprowi

fot. CEV

Swoje drugie zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy odnieśli polscy kadeci. W piątek nie dali większych szans najsłabszemu w stawce Cyprowi i jedynie w trzecim secie pozwolili rywalom przekroczyć granicę dwudziestu punktów. W sobotę podopieczni Sebastiana Pawlika zmierzą się z Rosją, która także ma na koncie dwie wygrane. Stawką meczu będzie awans do mistrzostw Europy.

Spotkanie miało wyrównany początek. Biało-czerwoni później odskoczyli na 7:5 i powoli zaczynali przejmować inicjatywę na boisku, powiększając swoją przewagę (11:6, 14:7, 16:8). Podopieczni Sebastiana Pawlika byli lepsi od Cypru w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, chociaż w pewnym momencie pozwolili rywalom zbliżyć się na 12:17. Po chwili znów prowadzili jednak już różnicą dziewięciu oczek (21:12). Ostatecznie pozwolili rywalom zdobyć w tej odsłonie zaledwie 16 oczek.W kolejnej partii to Cypr początkowo odskoczył na 3:1. Polacy natychmiast wyrównali, a nawet prowadzili 5:3. Dwupunktową stratę odrobili także Cypryjczycy i przez chwilę wynik oscylował wokół remisu. Podopieczni trenera Pawlika znów podkręcili tempo i odskoczyli na 13:8. Ponownie kontrolowali oni boiskowe wydarzenia (16:9, 23:14). Polscy kadeci także i tego seta wygrali bardzo pewnie, prezentując znacznie lepszą siatkówkę, zakończył się on identyczną różnicą punktową, jak poprzedni.

W trzeciej partii początkowo wynik oscylował wokół remisu (9:9). Podopieczni trenera Pawlika zaczęli jednak budować sobie przewagę (12:9, 14:10). Cypryjczycy zbliżyli się wprawdzie na 15:16, ale wkrótce było już 20:17 i 22:18 dla Polaków. Takiej przewagi podopieczni Sebastiana Pawlika już nie roztrwonili i po wygranej 3:0 mogli zapisać na swoim koncie drugie turniejowe zwycięstwo. W sobotę polskich kadetów czeka starcie z Rosją, którego stawką będzie awans na ME.

Biało-czerwoni przeważali praktycznie w każdym elemencie, atakowali z bardzo dobrą 58-procentową skutecznością przy zaledwie 33 proc. efektywności rywali. Zablokowali atak rywali 8 razy i posłali w stronę Cypryjczyków 6 asów serwisowych, przeciwnicy zaś zanotowali 4 bloki i dwa asy. Mankamentem polskiego zespołu znów okazało się przyjęcie zagrywki, zanotowali w tym elemencie 38 proc. odbioru pozytywnego i 10 proc. perfekcyjnego, u kadetów z Cypru wskaźniki te wyniosły odpowiednio 44 proc. i 21 proc. Po polskiej stronie siatki znów dobrze spisał się duet Filip Rogue de Oliveira – Jakub Czerwiński. Pierwszy z nich zdobył 15 oczek, drugi 13, obaj zanotowali wysoką, blisko 60-procentową skuteczność ataku. Na środku siatki dobrze spisał się także Jakub Strulak, zdobywając 11 oczek, w tym cztery blokiem, skończył 6 na 7 ataków i popisał się asem serwisowym. Gra Cypru zaś oparta była głównie na Siapanisie, który zdobył 25 punktów.

Polska – Cypr 3:0
(25:16, 25:16, 25:21)

Składy zespołów:
Polska: Sławiński (1), Roque de Oliveira (15), Strulak (11), Trojański (7), Czerwiński (13). Cichosz (6), Nowowsiak (libero) oraz Walczak, Nowakowski i Urbanowicz  (1)
Cypr: Georgiou (1), Savvides (1), Skordis (4), Siapanis (25), Papadmitriou (1), Michael (2), Mylonas (libero) oraz Theodorou, Charalambous i Chrysotomidis

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved