Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME U-16 K: Druga wygrana Polek

Kwal. do ME U-16 K: Druga wygrana Polek

Reprezentacja Polski minikadetek wygrała drugi mecz podczas rozgrywanego w Twardogórze turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy do lat 16. Podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka wygrały 3:1 z Hiszpanią i niedzielny mecz z również niepokonaną reprezentacją Niemiec zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie.

Od samego początku Polki kontrolowały przebieg pierwszego seta, a przede wszystkim uważały na to by zbyt łatwo nie tracić punktów. Dokładność w zagraniach dała biało-czerwonym dużą przewagę, którą utrzymały do samego końca partii. Ostatecznie nasze siatkarki wygrały wysoko 25:12.

Drugi set obfitował w emocje. Gospodynie źle weszły w tą odsłonę i pozwoliły Hiszpankom na zbudowanie sporego dystansu. Na szczęście jednak w odpowiednim momencie reprezentacja Polski, przezwyciężyła swoje mankamenty, wyrównała wynik a kilka akcji później objęła prowadzenie i zaczęła powiększać swoją przewagę. Niestety kadra Hiszpanii wyraźnie czuła, że w tym secie może nawiązać walkę i aż do końca seta nie pozwalała biało-czerwonym „odskoczyć” na bezpieczny dystans.  W pierwszym sobotnim meczu Niemki pokonały 3:0 reprezentację Szwecji.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami polskiej reprezentacji w tym spotkaniu były Magda Stambrowska, Karolina Staniszewska oraz Julia Kleszcz. Do finałów mistrzostw Europy U-16 awansują zwycięzcy pięciu grup kwalifikacyjnych oraz najlepszy zespół z drugich miejsc.

Hiszpania – Polska 1:3
(12:25, 26:24, 13:25, 18:25)

Hiszpania: De Paula (14), Munoz (4), Gonzalez (4), Lopez (15), Prieto (3), Martinez (4), Figueira (libero) oraz Bernardino, Perez (2), De Acharan i Sidibe
Polska: Lenik (11), Staniszewska (14), Kleszcze (13), Stambrowska (15), Gołębiowska (10), Janicka (6), Kubas (libero) oraz Chorąża, Jagła, Żelazek i Dróżdż