Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. olimpijskie: Ciężkie zadanie Polek, przewidzeni rywale Polaków

Kwal. olimpijskie: Ciężkie zadanie Polek, przewidzeni rywale Polaków

fot. FIVB

Europejska federacja CEV podała oficjalne składy olimpijskich turniejów kwalifikacyjnych. Reprezentantki Polski będą mieć niezwykle ciężką przeprawę w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Polki trafiły do bardzo ciężkiej grupy. Tak jak wcześniej przypuszczano, łatwiej w grupie będą mieć podopieczni Stephane’a Antigi.

Biało-czerwone w rundzie grupowej trafiły na obecne mistrzynie Europy – Rosjanki, a także na Włochy i Belgię. Obie te drużyny to niewygodni rywale dla podopiecznych Jacka Nawrockiego. W zakończonych jakiś czas temu mistrzostwach Starego Kontynentu Włoszki pokonały nasz zespół w rundzie grupowej, natomiast z Belgijkami Polkom zawsze gra się bardzo trudno. Siatkarki o kwalifikację walczyć będą od 4 do 9 stycznia w Turcji.

Z kolei siatkarze także walczyć będą na początku nowego roku, w dniach 5-10 stycznia, a turniej rozegrany zostanie w Berlinie. W „polskiej grupie” znaleźli się: Niemcy – gospodarze, Serbia i reprezentacja Belgii. Mimo że zestawienie nie wydaje się być „grupą śmierci”, to jednak Polacy nie mają co liczyć na łatwą przeprawę. Z każdego turnieju awansuje jedna, najlepsza drużyna.Kontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich 2016 M:

Grupa A: Niemcy, Polska, Serbia, Belgia
Grupa B: Rosja, Bułgaria, Francja, Finlandia

Kontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich 2016 K:

Grupa A: Turcja, Niemcy, Holandia, Chorwacja
Grupa B: Rosja, Włochy, Belgia, Polska

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved