Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do MŚ U21: Polacy rozpoczęli turniej kwalifikacyjny od pewnego zwycięstwa

Kwal. do MŚ U21: Polacy rozpoczęli turniej kwalifikacyjny od pewnego zwycięstwa

fot. CEV

W Berlinie polscy juniorzy rozpoczęli walkę o udział w mistrzostwach świata U21. Początek turnieju kwalifikacyjnego przebiegł zdecydowanie po myśli biało-czerwonych, którzy pewnie pokonali swoich rówieśników z Belgii 3:0.

Pierwszy punkt wywalczyli zawodnicy z Belgii, ale szybko ich ofensywa zaczęła kuleć (2:4), a podopieczni Sebastiana Pawlika utrzymywali swoje dwupunktowe prowadzenie (6:4). Polacy dobrze ustawiali się w obronie, ale piłka co chwilę uciekała im z rąk. W końcu to Belgowie wykorzystali nieskończony atak biało-czerwonych, doprowadzając do remisu po 8. Dwa oczka różnicy po stronie mistrzów świata przywróciła dynamiczna kontra z VI strefy (10:8), a przewaga Polaków szybko wzrosła, bowiem młodzi belgijscy siatkarze znów zaczęli mylić się w ataku (16:12). Zespół prowadzony przez trenera Pawlika raz po raz świetnie prezentował się w akcjach z drugiej linii, a nie podbicia były ataki między innymi Tomasza Fornala (19:14). Belgowie nie byli w stanie odrobić strat, choć ich szkoleniowiec próbował ratować sytuację zmianami (17:22). Piłkę setową dał Polakom udany blok (24:17), jednak kolejne akcje zapisywali na swoim koncie gracze z Belgii (21:24) i dopiero mocne zbicie Fornala zakończyło premierową odsłonę (25:21).Dwie pierwsze akcje kolejnej partii padły łupem reprezentacji Belgii, ale szybko Polacy doprowadzili do remisu i wyszli na minimalne prowadzenie. Rywale nie byli w stanie poradzić sobie z serwisem Norberta Hubera (3:5), ale Belgom udało się odrobić straty i na pierwszej przerwie technicznej tracili do biało-czerwonych tylko punkt (7:8). Tym razem to mocne zagrywki Bartosza Kwolka sprawiły, że ekipa Sebastiana Pawlika wyszła na trzypunktowe prowadzenie (12:9), ale równie szybko je roztrwoniła (12:12) i po błędzie odbicia traciła do przeciwników jeden punkt (13:14). Na kolejnym czasie technicznym znów Polacy byli lepsi (16:15), a kiedy to oni wygrali kolejną akcję, o czas poprosił szkoleniowiec belgijskich juniorów. Niewiele jednak to pomogło, bowiem na tablicy wyników utrzymywał się rezultat korzystny dla Polaków (20:17). Podwójny blok zatrzymał belgijskiego skrzydłowego, a ręki nie zwalniał Jakub Ziobrowski (23:19). Całą partię ponownie zakończył udany atak Tomasza Fornala (25:21).

Tym razem to biało-czerwoni mieli lepszy początek (4:1), a z pola zagrywki długo nie schodził Bartosz Kwolek (6:1). Polscy juniorzy bez większych problemów utrzymywali swoje pięciopunktowe prowadzenie (8:3), a po udanych kontrach jeszcze je powiększyli. Mocne serwisy Jakuba Kochanowskiego skutecznie utrudniały rozegranie skutecznej akcji Belgom (5:13), którzy odpowiadali jedynie pojedynczymi udanymi atakami (8:16). W końcu jednak zaczęli punktować również oni, zmniejszając swoje straty (13:19). Nieprzerwanie jednak to ekipa Sebastiana Pawlika utrzymywała korzystny wynik, jednak kiedy jej przewaga stopniała do 4 oczek, o czas poprosił szkoleniowiec Polaków. Juniorzy znad Wisły mieli w górze piłkę setową, ale jej nie wykorzystali (23:18), jednak chwilę później popsuta zagrywka przeciwników dała im upragnionego meczbola, a kolejny błąd Belgów, tym razem na siatce, zakończył całe spotkanie (25:19).

Polska – Belgia 3:0
(25:21, 25:21, 25:19)

Składy zespołów:
Polska: Kwolek (11), Kochanowski (6), Kozub (1), Ziobrowski (14), Huber (7), Fornal (14), Gruszczyński (libero)
Belgia: Peeters (11), Thys (3), Pardon (5), Konings (9), Malisse, Kindt (6), Verstraete (libero) oraz Dufraing, Van Dyck i Vanneste (3)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved