Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ M: Bez niespodzianek w kolejnym dniu rywalizacji

Kwal. do MŚ M: Bez niespodzianek w kolejnym dniu rywalizacji

Z 36 drużyn, które walczą o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata, tylko 12 ma na swoim koncie komplet punktów. W kolejnym dniu zmagań turniejów kwalifikacyjnych ponownie nie doszło do większych niespodzianek, a faworyci po raz kolejny nie zawiedli.

Grupa A

Reprezentacja Niemiec w pierwszym secie miała spore problemy z pokonaniem niżej notowanego Azerbejdżanu, ale ostatecznie wygrała po grze na przewagi 29:27. W kolejnych partiach podopiecznym Andrei Gianiego poszło już o wiele łatwiej i ostatecznie całe spotkanie zakończyło się w trzech odsłonach. W drugim secie na boisku pojawili się Jochen Schöps i Moritz Reichert i to oni byli najlepiej punktującymi graczami w swojej ekipie, zdobywając po 10 oczek. Zwycięstwo dość łatwo przyszło również Turkom, którzy w trzech setach rozprawili się z reprezentacją Islandii. Tylko w drugiej partii Islandczykom udało się przekroczyć granicę 20 punktów, w pozostałych Turcy wygrywali do 18 i 17. Ukraińcy z Francuzami toczyli wyrównany bój jedynie do końcówki pierwszej odsłony. Potem na zagrywce pojawił się Julien Lyneel i znacząco pomógł swojej drużynie w zwycięstwie. W kolejnym secie Ukraińcy nie istnieli i przegrali aż 8:25. Zespół Laurenta Tillie dzieła dokończył w trzeciej partii, a najlepiej punktującym graczem był Thibault Rossard, zdobywca 13 oczek. Tuż za nim duży wkład w wygraną mieli także Julien Lyneel i Trevor Clevenot.

Grupa B

Pojedynki w grupie B rozpoczęły się zwycięstwa Austrii nad Luksemburgiem, choć spotkanie wcale nie było tak jednostronne, jak wskazywałby to wynik. W dwóch pierwszych partiach Austriacy wygrali różnicą dwóch oczek i tylko w trzeciej zapisali na swoim koncie dość pewne zwycięstwo (25:20). Po raz kolejny w ekipie z Luksemburga najlepiej punktującym siatkarzem został Kamil Rychlicki, kończąc spotkanie z 14 oczkami na swoim koncie. Po mocnym początku pojedynku z Mołdawią Słowacy w kolejnych setach długo walczyli, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie jednak kadra prowadzona przez Miroslava Palguta zakończyła pojedynek w trzech setach. Z roli faworyta wywiązali się również Holendrzy, którzy potrzebowali trzech partii, aby zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo w turnieju. W pierwszej części spotkania nie pozostawili Grekom złudzeń, ale o wiele bardziej wyrównana była kolejna odsłona, w której drużyna Gido Vermeulena wygrała dopiero po grze na przewagi. Wysokie zwycięstwo zanotowała jednak w trzecim secie, a tym razem najlepiej w całej drużynie poradził sobie Kay van Dijk. Atakujący miał 73% skuteczności i wywalczył 14 oczek.

Grupa C

Belgowie nie mieli większych problemów z pewnym zwycięstwem nad reprezentacją Gruzji. Podopieczni Vitala Heynena tylko w premierowej odsłonie pozwoli rywalom na zdobycie 18 punktów, w dwóch kolejnych całkowicie kontrolowali już boiskowe wydarzenia, a cały mecz trwał zaledwie 58 minut. W drugim spotkaniu Słoweńcy odprawili z kwitkiem ekipę Łotwy. Zespół prowadzony przez Slobodana Kovaca dwie pierwsze odsłony wygrał 25:14, a jedynie w trzeciej Łotysze wywalczyli 18 oczek. 17 punktów w słoweńskiej ekipie zapisał na swoim koncie Tine Urnaut, a cały zespół zagrał na 61% skuteczności w ataku. Spotkanie z Izraelem Portugalczycy rozpoczęli od dwóch wygranych setów. W trzecim podopieczni Grzegorza Rysia okazali się lepsi w końcówce, przedłużając tym samym losy całego meczu. Reprezentacja Portugalii przy dopingu zaledwie 40 osób zakończyła jednak spotkanie w kolejnym secie, górując nad rywalami 25:12.