Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ K: Już tylko trzy zespoły w grze

Kwal. MŚ K: Już tylko trzy zespoły w grze

Bułgaria i Holandia, które mają trzy zwycięstwa na swoim koncie, oraz Belgia z dwoma wygranymi liczą się jeszcze w walce o dwa premiowane awansem miejsca w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata kobiet. W Rotterdamie po dniu przerwy w sobotę i niedzielę kolejne mecze.

W trzecim dniu rozgrywanego w Rotterdamie turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata kobiet niepokonana do tej pory Bułgaria zmierzyła się z reprezentacją Grecji. Ku zaskoczeniu wszystkich podopieczne trenera Iwana Dmitrowa miały spore problemy w dwóch pierwszych setach – w pierwszym wygrały wprawdzie po zaciętej końcówce na przewagi, w drugim niespodziewanie triumfowały Greczynki. Reprezentacja Bułgarii wróciła do gry w secie trzecim dzięki skutecznej grze Mirosławy Paskowej (17 pkt.) i wygrała 25:21. Czwarta partia była już formalnością, Bułgarki znów triumfowały i wciąż są niepokonane w walce o awans do turnieju finałowego mistrzostw świata.

W drugim czwartkowym meczu zmierzyły się zespoły, które na swoim koncie miały do tej pory jedną porażkę i jedno zwycięstwo. Pierwszy set był niezwykle zacięty i na swoją korzyść rozstrzygnęły go Belgijki, pokonując Słowenię 26:24. W drugim „Żółte Tygrysice” sprawiły rywalkom tęgie lanie, rozbijając je do 13, jednak w trzeciej partii Słowenki wróciły do gry. Po słabszym początku objęły niewielkie prowadzenie, które utrzymały do końca seta. W czwartej partii na drugiej przerwie technicznej siatkarki ze Słowenii prowadziły trzema punktami, potem jednak coś w ich grze się zacięło. Wykorzystały to reprezentantki Belgii, odrobiły straty, wygrały 25:23 i całe spotkanie 3:1, dzięki czemu wciąż liczą się w walce o awans. Dobry mecz rozegrała Kaja Grobelna, która wchodząc w pierwszym secie z ławki rezerwowych, była najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny, zdobywając 20 punktów.

Jak burza przez turniej kwalifikacyjny idą jak dotąd siatkarki Holandii. Pomarańczowe w swoim trzecim spotkaniu odniosły trzecie zwycięstwo i nie straciły do tej pory nawet seta. W czwartek podopieczne trenera Jamie Morrisona w trzech setach pokonały reprezentację Czech i są bardzo blisko kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw świata. Dla Czeszek trzecia porażka oznacza koniec marzeń o awansie. Świetnie w tym meczu zaprezentowała się Lonneke Sloetjes, która zdobyła dla zespołu gospodyń 21 punktów.